Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

400 Milyon TL Yolda: Mercedes İhraç Onayını Aldı!

Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş, SPK onayıyla 400 milyon TL'lik borçlanma aracı ihraç belgesini alarak önemli bir adım attığını KAP üzerinden duyurdu. İşte detaylar;
400 Milyon TL Yolda: Mercedes İhraç Onayını Aldı!
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bugün Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş. ihraç tavanına ilişkin bildiri paylaştı. Mercedes, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayladığı ihraç edilmesi planlanan toplam 1.700.000.000,00 TL’lik borçlanma aracının ihraç tavanı olduğunu ifade etti.

KAP bildirisinde, yurt içine tahsis edilecek söz konusu ihraç tavanı miktarının SPK tarafından 1 Aralık 2023’te 75/1648 sayılı karar ile onaylandığını kaydetti.

Onaylanan yurt içinde tahsisli veya nitelikli yatırımcılara ihraç edilmesi planlanan söz konusu miktardaki borçlanma aracı ihraç tavanı içerisindeki itfaya ilişkin tevsik edici bilgi ve belgelerin SPK’ya sunulduğu bildirildi. Bunu takiben 400.000.000,00 TL tutarındaki ihraç belgesinin onaylandığı kaydedildi.

Sermayede en fazla paya sahip ortak tüzel kişinin Almanya’daki mukim Mercedes-Benz Mobility AG olduğu bildirilerek şirket sermayesinin yüzde 99,9996’sına sahip olduğunun altı çizildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.