Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mercedes’in Menzilini Yanlış Verdiği EQC SUV için Düzeltme Yaptı!

Mercedes EQC'nin tanıtımında verdiği menzil rakamının yanlış olduğunu ve düzeltileceğini söyledi!
Mercedes’in Menzilini Yanlış Verdiği EQC SUV için Düzeltme Yaptı!
Yorum

Mercedes’in merakla beklenen ilk elektrikli SUV modeli EQC’nin 2 gün önce tanıtımı gerçekleşmişti. Tasarımsal olarak SUV’da, Alman markanın güncel tarzının biraz modernleştirilmiş halini görmüştük. Teknik kısımda sizlere araç özelliklerini anlatırken, sahip olduğu pil kapasitesiyle, 320 km yol alabileceğini aktarmıştık.

Garip olan şudur ki ilk prototipler denenirken bize ulaşan bilgiler de EQC’nin 500 km menzile sahip olacağıydı. Veriler açıklanırken -180 km az söylenmesi, şaşkınlığa neden olmuştu. Bakalım Mercedes’in hatalı verdiği menzilin gerçek rakamı neymiş!

EQC’nin 320 Km Menzil Rakamı Değiştiriliyor!

EQC'nin 320 Km Menzil Rakamı Değiştiriliyor!Mercedes basın sözcüsü Michael Minielly, şirket merkezinden gelen ve ABD verilerine göre 320 km olan menzilin yanlış olduğunu söyledi. NEDC rakamlarına göre elektrikli arazi aracın 279 mil yani 450 km ile düzeltileceği aktarıldı.

Peki Mercedes EQC rakiplerini bu konuda geçiyor mu? Bu soruyu cevaplamak için rakiplerinin değerlerine bakmamız gerekiyor. Jaguar’ın Tesla Model X’e odaklı ürettiği I-Pace‘ın EPA (Çevre Koruma Ajansı) verilerine göre 386, 2020 yılında çıkacak Audi E-Tron’un 402 ve BMW İX3’ün yaklaşık olarak 400 km.

Yukarıda verdiğimiz 450 rakamı EQC’nin şirketi tarafından söylense de, Çevre Koruma Ajansı 90 kWh olarak belirlenen pilin en fazla 357 km gideceğini söylüyor.

Elektrikli araç denetmenlerinin çoğu, gördüğümüz kadarı ile farklı sonuçlar çıkartabiliyor. İşin sonucunda Mercede EQC 2020 yılında yollara ilk çıkışını 357 km menzille yapacak. Yani eskisine göre +37 km‘lik bir artış söz konusu. Bize kalırsa Mercedes, EQC’sini bu şekilde çıkarsa bile aynı standartlarda bırakmayacaktır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu