Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mercedes-Benz, Polygon Ağında Blockchain Tabanlı Platform Geliştirecek

Otomotiv devi Mercedes-Benz, Polygon altyapısına sahip veri paylaşım ağı geliştirecek.
Mercedes-Benz, Polygon Ağında Blockchain Tabanlı Platform Geliştirecek
Yorum

Blockchain teknolojileri, kripto paraların yaygınlaşması ile beraber daha geniş bir kullanım alanına sahip oluyor.

Mercedes-Benz Group’un bir parçası olan Daimler Güney Doğu Asya, ürününü piyasaya sürmek için Ethereum Katman-2 ölçeklenebilirlik platformu Polygon’dan yararlanacak olan blockchain teknolojisine dayalı bir veri paylaşım ağı oluşturacağını duyurdu.

Acentrink adlı veri paylaşım platformu, işletmelerin merkezi olmayan bir ortamda veri alıp satmalarına ve ticaret yapmalarına izin verecek. Yeni platform, Daimler Güney Doğu Asya ve Polygon arasındaki ortaklığın sonucu olarak geliştiriliyor.

Kullanıcıların sigorta bilgileri, klinik deneyler ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı verileri takas etmesine olanak tanıyacak.

Polygon CEO’su Sandeep, “Girişim, Polygon ağının en iyi markalar tarafından yaygın olarak benimsenmesini kanıtlıyor. Polygon, işletmelerin güvenebileceği en iyi blockchain platformlarından biri olarak potansiyelini sergilemeye devam ediyor.” açıklamasını yaptı.

Kullanıcılar, tüm işlemlerini Polygon ağında gerçekleşecek olsa da, veriler için kripto para birimi yerine sabit paralarla ödeme yapabilecek. Polygon ağındaki işlem ücretleri, ağın yerel kripto para birimi olan MATIC kullanılarak ödenecek.

Veri paylaşımı çok hassas ve çoğu zaman tartışmalı bir konu olsa da, ancak çevrimiçi hizmetlerin artmasıyla birlikte, çeşitli endüstrilerde buna dair ihtiyaçta büyük artış oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%