Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mercedes-Benz 10 Binden Fazla Aracını Çin’den Çekecek

Mercedes-Benz, güvenlik endişeleri nedeniyle Çin pazarından 10 binin üzerinde otomobilini geri çekiyor. Ayrıntılar haberde;
Mercedes-Benz 10 Binden Fazla Aracını Çin’den Çekecek
HABER GİRİŞ

Alman otomotiv şirketi Mercedes-Benz, güvenlik endişeleri gerekçesiyle Çin pazarından 10 binin üzerinde otomobilini geri çekme kararı aldı.

Söz konusu araçların akülerindeki şase kablosunun gerektiği gibi çalışmayabileceği ve bunun da yangın riskine yol açabileceği belirtildi.

EQS araçlarının ise ön ve arka tamponlarında yer alan çekme klipslerdeki vida dişlerinin şartnamelere uygun olmayıp, güvenlik için risk oluşturabileceği açıklandı.

Şirket açıklamasına göre bahsedilen kusurlu parçalar şirket tarafından ücretsiz olarak kontrol edilip, gerekli düzeltme ya da değişim yapılacak.

Şirketin, Çin’in Devlet Pazar Düzenleme İdaresi’ne yaptığı geri çekme işlemi başvurusunda yer alan araçlar; 28 Ekim 2018 ile 8 Kasım 2021 arasında üretilen 11.212 GLE SUV ve GLS
SUV’un yanı sıra 3 Eylül 2021 ile 25 Kasım 2021 arasında üretilen 660 EQS olarak açıklandı.

GCM Yatırım Banner

GLE SUV ve GLS SUV araçları 15 Ağustos tarihi itibarıyla geri çağırılmaya başlanacak. EQS araçları ise 1 Eylül’den itibaren geri çağırılacak.

Mercedes-Benz, daha önce de Çin’e ithal ettiği araçları geri çağırmıştı. Şirket, 2018 yılında Çin’deki 20 bin 779 aracı emniyet kemerlerindeki hata sebebiyle geri çekme işlemi başlatmıştı.

Geçen yıl ise Mercedes-Benz USA, 2016’dan beri satılan 1,29 milyon aracı yazılım nedeniyle geri çağırdığını açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.