Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mercan Kimya’dan Depo Tesisi Projesi Açıklaması

Mercan Kimya, Kamu Aydınlatma Platformu üzerinden hammadde üretim ve depo tesisi projesi ilerlemesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Mercan Kimya’dan Depo Tesisi Projesi Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden hammadde üretim ve depo tesisi projesi ilerlemesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Kocaeli Gebze ilçesi Tavşanlı mevkinde depo ve hammadde üretim tesisi projesi harfiyat, temel ve inşaat sürecinin başlatıldığını bildirdiğini hatırlattı.

Mercan Kimya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Depo ve Hammadde Üretim Tesisimiz ile ilgili Gebze Belediyesi tarafından Seviye Tespit Tutanağı olusturulmuş olup tutanağa göre inşaat yapı sürecinde %35 oranına ulaşılmıştır. İnşaat olağan hızıyla devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur.”

Şirketin (MERCN) kodlu hisseleri bugün açılışı 12.78 TL’den yaptı. Saat 16.55 itibarıyla 11.96 TL’ye kadar gerileyen hisseler kapanışı 12.29 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Mercan Kimya Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mercan Kimya’nın hisseleri yatırımcısına yıllık bazda yüzde 52.61’lik değer kazandırırken, aylık bazda yüzde 2,97’lik değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.