Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen’den Emekli Maaşı Açıklaması: Asgari Ücret Vurgusu

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, emekli maaşlarının olması gereken seviyeye ilişkin konuştu. Detaylar şöyle…
Memur-Sen’den Emekli Maaşı Açıklaması: Asgari Ücret Vurgusu
HABER GİRİŞ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ankara’da Kızılcahamam’da bir otelde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla düzenlenen “Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması” programında açıklamalarda bulundu. Yalçın konuşmasında, sendika olarak çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını talep ettiklerini söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, emeklilerin alım gücünün yükseltilmesi gerektiğine vurgu yaparak, emekli maaşlarının asgari ücretin altında olmaması gerektiğini belirtti.

Kamu görevlileri için, görev aylığı ile emekli aylığı arasında kopmuş olan bağın yeniden tesis edilmesi gerektiğini belirten Yalçın, “8 bin 77 liralık seyyanen zam güncellenerek emeklilerin de gelirlerine yansıtılmalı.” diye konuştu.

Sorunların bitmesi için mücadele yürüttüklerini aktaran Yalçın, yeni kazanımlar elde edilmesi ve herkesin, saygın iş ortamlarında, iyi ücret ile refah düzeyi yüksek bir ülkede yaşaması için çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, üretimin artması ve milli gelirin çoğalması için her hayırlı çalışmaya destek verdiklerini vurgulayan Yalçın, bu konuda atılan her kararlı adımın arkasında olduklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Memur-Sen Genel BAşkanı, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun değişmesi gerektiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın