Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen: Ücret Adaletsizliği Temmuz Beklenmeden Giderilmeli

Memur-Sen Konfederasyonu, kamu işçisine zam yapılmasından sonra kamu görevlilerine yönelik seyyanen zam çağrısında bulundu.
Memur-Sen: Ücret Adaletsizliği Temmuz Beklenmeden Giderilmeli
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün kamu işçisine yüzde 45 oranında zam yapıldığını açıklamasından sonra Memur-Sen Konfederasyonu, kamu görevlilerine yönelik seyyanen zam çağrısında bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu açıklamasında toplu sözleşme düzeninde ve döneminde gerekli paradigmal değişimin şart olduğunu vurguladıklarını belirtti. Kamudaki ücret adaletsizliğinin Temmuz ayı beklenmeden giderilmesi gerektiğini kaydetti.

“Enflasyon Tazminatı Şart”

Kamu görevlilerine ilişkin kanunlar düzenlenirken süreye ve sürece ilişkin göz önünde bulundurulmayan sonuçların telafisi güç mağduriyetler ortaya çıkardığını aktardı.

Enflasyon farkının geleceğe yönelik oluşabilecek kayıpları sigortası olduğunu belirterek, geçmiş kayıpların telafisi için enflasyon tazminatının tercih değil şart olduğunu her süreçte fiili ve fikri düzlemde gündeme getirdiklerini kaydetti.

Memur-Sen, memurlar ile işçiler arsında makasın yılbaşı itibariyle açıldığını bu yüzden kurumlarda çalışma barışı bozulup, kamu personeli arasında memnuniyetsizliğin olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Kurum açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bozulan bu yapının telafisi açısından Temmuz ayı beklenmeden Seyyanen Zam için gerekli düzenlemenin yapılması gerekmekte olup, mevcut durumun sürdürülmez olduğu bilinmelidir. Memur-Sen olarak, çalışma barışını bozan bu ücret adaletsizliği bir an önce düzeltilmeli. Aksi durumun telafisi güç sonuçlara neden olacağı açıktır.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.