Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen: Meclis’teki İlk Düzenleme Verilen Sözler Olmalı

Memur-Sen Başkanı Yalçın, Erdoğan'ın seçim öncesinde memura verdiği sözlere ilişkin düzenlemelerin Temmuz'a kadar hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.
Memur-Sen: Meclis’teki İlk Düzenleme Verilen Sözler Olmalı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesinde en düşük emekli maaşının 22 bin liraya çıkarma sözünü anımsatan Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Yalçın, Erdoğan’ın sözünün Meclis’teki ilk düzenleme olması gerektiğine işaret etti.

Yalçın paylaşımında, en düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarılarak yüzde 6 toplu sözleşme ve enflasyon farkının verilmesi gerektiğine dikkat çekti.  Düzenlemelerin Temmuz ayına kadar hayata geçirilmesi gerektiğini de ekledi.

Birinci dereceye 3600 ek gösterge düzenlemesi ve kira yardımı desteğine ilişkin verilen sözün de tutulması gerektiğini kaydetti. Yetkili sosyal taraflarla istişare edilerek Temmuz’a kadar söz konusu vaatlerin hayata geçirilmesi gerektiğine işaret etti.

Memur Sendikaları Konfederasyonu Memur-Sen, resmi internet sitesi üzerinden memur maaş zamlarına ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Meclis’teki ilk düzenlemenin memura verilen söz olması gerektiğine vurguda bulunuldu.

Açıklamada 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin içinde bulunulan ekonomik ortam da dikkate alınarak yapılması gerektiği belirtildi. Ayrıca şu ifadelere de yer verildi;

GCM Yatırım Banner

“Kamu İşvereni; gerek sınıflar gerek unvanlar gerekse de kurumlar arasında meydana gelen maaş/ücret çarpıklığını düzeltecek, iş barışını ve liyakat sistemini temin edecek skala düzenlenmesini içeren bir teklifle gelmeli, liyakatin ve eğitimin önemini tartışma konusuna dönüştürmemelidir.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.