Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen Maaşlarda Temmuz Zammına İtiraz Etti

Haziran ayı enflasyon rakamının gelmesiyle memur ve emeklilerin maaşlarına yapılacak Temmuz zammı netleşti. Ancak Memur-Sen Başkanı'ndan zam oranlarına itiraz geldi.
Memur-Sen Maaşlarda Temmuz Zammına İtiraz Etti
HABER GİRİŞ

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıkladığı Haziran ayı enflasyon verisiyle memur ve emeklilerin bu ay alacağı maaş zammı netleşti. 6 aylık enflasyon farkıyla verilecek zam oranı memur ve emeklilerinin maaşlarında yüzde 20’nin altında kaldı.

Gelen enflasyon rakamı sonrası oluşan zam tablosunu değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ücret artış oranını eleştirdi

Sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, “7’nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde Kamu İşveren Heyeti’nin direttiği, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun noter görevi üstlenerek tescillediği maaş ve ücret artışları, yüksek enflasyona yenildi” çıkışını yaptı.

Yılın ilk 6 aylık dönemindeki enflasyon farkını almaya hazırlanan çalışanların mağdur edildiğini belirterek, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kamu görevlilerinin cebinden, birikiminden ve kazancından harcayarak ayakta kalmaya çalıştığını savundu.

Verilmeyen seyyanen zamların görevli ile emekli ücretleri arasındaki uçurumu büyüttüğünü söyleyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözüne atıfta bulundu.
2024 yılını emekliler yılı ilan eden Erdoğan’ın, verdiği söze yaraşır nitelikte düzenlemelerin uygulamaya geçirilmesini talep etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.