Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen En Düşük Memur Maaşı için 30 Bin TL Önerdi

En düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarıldığı müjdesi gelen vergi zamlarıyla havada kaldı. Memur-Sen Başkanı, memur maaşı için rasyonel rakamı paylaştı.
Memur-Sen En Düşük Memur Maaşı için 30 Bin TL Önerdi
HABER GİRİŞ

Memur maaşlarına yapılan zamlar Memur-Sen tarafında kabul görmedi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, zamma rağmen memurların 1650 lira alacağının olduğunu söyleyerek verilmesi gereken artışla memur maşlarında en düşük miktarın 30 bin lira olması gerektiğini paylaştı.

Memur-Sen tarafından paylaşılan yazılı açıklamada Yalçın, en düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarıldığı müjdesinin içeriğini paylaşarak, “En düşük maaş derken hizmetli maaşı ve bekar maaşı ifade edilir. Burada evli, eşi çalışmayan, çocuk yardımı, eş yardımı alan üzerinden hesaplandığı için 22 bin lira olarak ifade ediliyor. Memurlar olarak 1650 TL alacağımız var. Önce bu söz yerine getirilmeli” dedi.

Maaşı 30 bin liranın altında kalan bir memurun hayatta kalma şansı olmadığını ifade etti. Memur-Sen Başkanı “Kiraların bu kadar arttığı yerde. Memur nasıl ayakta kalabilecek? Bu ücretlerle bu saatten sonra ev ve araba alma şansı yok. 30 binin altında olmaması gerekir üstünde olması gerekir” dedi.

Ev kiralarının geldiği seviyede memurların tayin iptali talebinde bulunduğunu, büyük şehirlerde görev almak istemeyenlerin oranının arttığını kaydetti.

Gelecek yıl için 3 ayda bir refah payı dahil toplamda yüzde 70 oranında zam talep ettiklerini ve bir sonraki yıl bu sayının iki katına çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın