Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memiş Altını Yorumladı: Nisan’ı Alım Fırsatı Olarak İşaret Etti

Bugün altın yeni zirveleri test ederken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yükseliş trendinin devam edeceğini ve alım fırsatları hakkında konuştu.
Memiş Altını Yorumladı: Nisan’ı Alım Fırsatı Olarak İşaret Etti
HABER GİRİŞ

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın dün gerçekleştirdiği konuşma sonrasında sabah saatlerinde hareketlenen ons altın, hem gram altını hem de gram gümüşü yukarı yönlü tetikledi. Ons altın 2 bin 304 dolara çıkarak rekor kırdı. Yatırımcının öncelikli yatırım araçlarından biri olan altının seyrinin hangi yönde olacağı merak ediliyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yükseliş trendinin süreceğini söyleyerek, gram altın için alım fırsatının olabileceğini belirtti.

“Ons Altın Önümüzdeki Yeni Zirveleri Test Edebilir”

Altının 2024 yılındaki seyri hakkında değerlendirmelerini paylaşan Memiş, yılın ilk çeyreğinde altın fiyatlarının yükseliş seyrini koruduğunu söyledi.

Ons altının önümüzdeki aylarda yeni zirveleri test edebileceğini aktardı. 2 bin 350 dolar seviyesi kırılırsa yukarıda 2 bin 500 dolar seviyesi olduğunu kaydetti.

Bugün ons altından destek alarak rekor kıran gram altının bugün 2 bin 410 TL’ye gerilediğini bildirdi. Dolar tarafında Nisan ayında sakin bir piyasa beklendiğini bu nedenle altın için her düşüşün bir alım fırsatı olduğunu kaydetti. Nisan ayında 2 bin 350-2 bin 400 TL aralığının önemli olduğu not edildi. Bu bant aralığının bir alım fırsatı olabileceği not edildi.

GCM Yatırım Banner

“Altın Mayıs’ta Tekrar Yükselişe Geçebilir”

Altın piyasasının Mayıs ayında tekrar bir yükseliş trendine geçeceğini bildirdi.

Uzman İslam Memiş, “Her düşüşü bir alım fırsatı olarak değerlendirmek lazım. Bu yıl hedefimiz 3000 TL devamında da 3500 TL seviyesi öngörümü hala koruyorum. Kısa vadede bir baskılanma söz konusu. Nisan ayında alım fırsatı sürecidir.” açıklamasında bulundu.

Gram altın yazım sırasında 2 bin 350 TL’den, ons altın ise 2 bin 292 dolardan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın