Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memiş Altın Yatırımcısı için Seçim Tüyoları Verdi

İslam Memiş, seçim öncesi ve sonrasına göre pozisyon alacak altın yatırımcısı için tahmin ve uyarılarını paylaştı.
Memiş Altın Yatırımcısı için Seçim Tüyoları Verdi
HABER GİRİŞ

Seçim ortamında fiyatlanan altın piyasasında açılan makas yatırımcısını üzmeye devam ederken, ikinci tur belirsizliğinde ne gibi risklerin oluşabileceği soru işareti yaratıyor. Ünlü uzman İslam Memiş ise 14 Mayıs gününe gidilirken yaşanan fahiş fiyat artışlarını hatırlatarak, yatırımcıları yeni mağduriyetlere karşı uyardı.

Seçim sonrası süreçte altın için rallinin başlayacağı sinyallerini daha önce çoğu kez veren Memiş, bu süreçte yüksek fiyattan gram altın alanların olduğunu ve sürecin yatırımcının aleyhine geliştiğini paylaştı.

Haber Global’e konuşan altın analizcisi, 28 Mayıs’ta ikinci tur seçimleri öncesi yatırımcıların yüksek fiyatlardan alım yapmamaları gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu:

“Aslında birinci turda vatandaşlar kuyumcularda kuyruklar oluşturdu. 1510 liradan gram altın almıştı, yanlış hamlelerdi. Tekrar bu tuzağa düşmemeleri gerekiyor. Manipülasyon piyasası oluşuyor. Piyasalar da biraz daha kontrol altına alındı.”

Son verilere göre dolar baskısı altında kalan altının dört haftanın en düşük seviyesine çekilmesine ilişkin de değerlendirmesini paylaşarak şunları söyledi:

GCM Yatırım Banner

“Gram altın serbest piyasalarda 1375 lirada. Ons altını takip etmeye devam ediyoruz. Orada da bir miktar geri çekilmeler var. Dolar TL kurundaki geri çekilmeyle birlikte gram altında düşüşlere neden oldu. 148 lira değer kaybetti gram altın, kısa vadede kuvvetli değer kayıpları ama 1350 lira altında değer kaybı beklemiyorum.”

Sarı Metal için Yaz Sezonunda Yükseliş Bekleniyor

Seçim sonrası dolar kuru ve altın piyasasında beklediği yükseliş trendinin yaşanacağını yineleyen Memiş, “1350 lirayı dikkate almak gerekiyor. Yaz aylarında yükseliş öngörümü koruyorum. Dolar kurunda da yaz aylarında yükseliş öngörüyorum” dedi.

Seçim sürecinde dikkatli davranmak gerektiğini yineleyerek, “Hem dolar hem gram altın tarafında bugünkü seyirlerin kalıcı olmayacağını dikkatte almak gerekiyor” diye ifade kullandı.

1350 TL Altındaki Rakamlar Alım Fırsatı

Memiş, gram altının 1350 ila 1380 TL aralığında hareketlerini sürdürmeye devam ettiğini söyleyerek, “1350 altındaki rakamlar biraz zor, buralar alım fırsatı olarak göz önüne alınmalı” dedi.

Altın yatırımcısının sabırlı bekleyişinin sürmesi gerektiği önerisini paylaşarak şöyle konuştu:

“Elinde altın olan biraz daha beklemeli. Alım yapacak olan da seçime kadarki süreci iyi değerlendirmeli. İnsanlar daha önce hazırlığını yaptı. Alım işi geçen ay bitti. Düğün takılarında yoğun satışların olacağı döneme giriliyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.