Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meme Coinler Ethereum ETF Kararı Öncesinde Yükselişte!

Yapay zeka tokenları ve meme tabanlı kripto para birimleri, spot Ethereum ETF kararı öncesinde yükselişe geçti. Detaylar haberin devamında;
Meme Coinler Ethereum ETF Kararı Öncesinde Yükselişte!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

En büyük altcoin konumundaki Ethereum son yedi gün içinde kazançlarını yüzde 30 oranında artırdı. Spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) sonuçları öncesinde piyasa katılımcıları arasındaki iyimserlik yükseldi. Yapay zeka (AI), kedi temalı ve Solana tabanlı meme coinler gibi çeşitli meme coin kategorileri son 24 saat içinde kazançlarını artırdı.

Yapay zeka kategorisi tokenları yüzde 71, kedi temalı meme coinler yaklaşık yüzde 14 ve Solana tabanlı meme coinler yaklaşık yüzde 19 olmak üzere piyasa değerlerini yukarıya çekti.

Altcoinlerin Kazanımları Artıyor

Bir kripto piyasası duyarlılık analiz aracı olan kripto korku ve açgözlülük endeksi, Perşembe günü, geçen hafta ve Mayıs ayı genelinde aşırı açgözlülüğü yansıtıyor. Zerocap’e göre aşırı açgözlülük, tokenların aşırı değerlenmiş olabileceği ya da piyasanın bir balona yaklaşıyor olabileceği anlamına geliyor.

Kriptoda Açgözlülük Seviyesi Yükselişte
Kaynak: Alternative.me

Artan açgözlülük seviyelerinin ortasında, yapay zeka, kedi temalı meme tokenlar ve Solana tabanlı meme coinlerin piyasa değerindeki artışlar dikkat çekiyor.

Yapay zeka tabanlı meme paraları CorgiAI (CORGIAI), Turbo (TURBO), Grok (GROK) ve Kitten Haimer (KHAI) son 24 saat içinde sırasıyla yüzde 43,8, yüzde 25,6, yüzde 5,9 ve yüzde 13,7 artış gösterdi. CORGIAI, TURBO ve GROK son yedi gün içinde çift haneli kazançlar elde etti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Kedi temalı meme paraları Popcat (POPCAT), Mog Coin (MOG), Cat in a dogs world (MEW) ve Wen (WEN) son 24 saatte yüzde 11,3, yüzde 6,4, yüzde 1,1 ve yüzde 12,3 artışlar kaydetti. Bu varlıklardan MOG ve WEN, sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 10’luk yedi günlük kazançlarını sürdürdü.

Solana merkezli memecoinler Dogwifhat (WIF), Bonk (BONK), Book Of Meme (BOME) ve Myro (MYRO) son 24 saatte fiyatlarına yüzde 1,5, yüzde 13,9, yüzde 3,1, yüzde 11,5 ve yüzde 0,5 değer kattı. Bu varlıklardan BONK, BOME, MYRO ve PONKE son yedi günde yükselişlerini sürdürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Uzmanlar, Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafından değerlendirilen piyasanın “aşırı açgözlülük” durumu göz önüne alındığında tüccarların bir düzeltme veya yaklaşan bir balondan korkarak yükselen varlıklarda kar elde edebileceği belirtiliyor.

Piyasa katılımcıları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Spot Ethereum ETF’ine ilişkin kararını beklerken, piyasa değerine göre ilk 20 kripto para biriminin yaklaşık üçte birinin, fiyatlarında olumlu bir artış gördüğüne dikkat çekiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.