Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MEKAG Yeni Siparişini KAP’ta Açıkladı! Hissesi Hareketlendi

Meka Beton bugün KAP üzerinden yeni siparişini duyurarak büyüme yolunda attığı önemli adımı açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
MEKAG Yeni Siparişini KAP’ta Açıkladı! Hissesi Hareketlendi
HABER GİRİŞ

Güney Amerika ile imzaladığı sözleşmeyi dün açıklayan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEKAG) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni siparişi hakkında bildiri paylaştı.

2023 yılının halka arzlarından Meka Beton bugün KAP üzerinden, yurt içi yerleşik üç şirketten bugün Beton Santralleri Siparişi aldığının bilgisini verdi.

Siparişin 29 Şubat 2024 tarihinde alındığına işaret ederek, sipariş bedellerinin Katma Değer Vergisi (KDV) hariç 720 bin euro olduğu kaydedildi.

Meka Beton sipariş konusunu hakkında da detay vererek tesisin dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Mayıs 2024 tarihine kadar tamamlanmasının hedeflendiği paylaşıldı.

Paratic Piyasalar Meka Beton Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

MEKAG koduyla 12 Ekim 2023’te pay başına 25 liradan Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan şirket hissesi bugün TSİ 18.10 itibarıyla kapanışını 1,77 artışla 72,45 liraya yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Aylık bazda yüzde 1,15 oranında düşüş gösteren MEKAG payları, haftalık ise yüzde 4,57 oranında kaybettirdi. Hisse gün içerisinde en yüksek 73,55 lirayı test etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.