Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mehmet Şimşek’e 40 Milyon Dolar Verildi mi? Açıklama Geldi

Sosyal medya üzerinden paylaşılan “Şimşek’e göreve gelmesi için 40 milyon dolar” verildi iddiası yalanlandı. Yetkili kurumdan açıklama geldi. İşte detaylar;
Mehmet Şimşek’e 40 Milyon Dolar Verildi mi? Açıklama Geldi
Yorum

Türkiye’de ekonomi yönetimine yeni gelen isimler gündem olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında sosyal medya üzerinden birçok iddia ve haber paylaşıldı. Bunlardan en çok dikkat çekeni “Şimşek’e Türkiye’ye gelmesi için 40 milyon dolar verildi.” iddiasıydı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi konuyla ilgili iddialara açıklık getirerek Twitter üzerinden paylaşım yaptı.

Mehmet Şimşek’e 40 Milyon Dolar Verildi mi? Açıklama GeldiKaynak: Twitter

Yapılan açıklamada “Mehmet Şimşek’in Türkiye’ye gelmesi için 40 milyon dolar” verildi iddiasının doğru olmadığı vurgulandı.

Şimşek ile ilgili ortaya atılan iddiaların herhangi bir dayanağının olmadığı ifade edildi. Ayrıca kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu