Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mehmet Şimşek Afetlere Dikkat Çekti: Zorunlu Olacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde konuşan Mehmet Şimşek, Türkiye’nin afetlere karşı dirençli olması için zorunlu afet sigortası getireceklerini duyurdu. İşte detaylar;
Mehmet Şimşek Afetlere Dikkat Çekti: Zorunlu Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen Ödül Töreni’nde deprem ve afetlere işaret ederek alınabilecek önlemleri açıkladı.

Türkiye’nin büyük bir oranda deprem ülkesi olduğunu belirten Şimşek, depremle yaşamak dışında başka bir seçeneğin olmadığını söyledi. Dirençli yapıların inşa edilmesi, Türkiye’nin deprem ülkesi olması nedeniyle sigortaların yapılması gerektiğini vurguladı.

“İlave Adımlar Gerekiyor”

Bakan, “ Zorunlu sigorta önemli bir temel taşı, bunun üzerine ilave adımlar atmamız gerekiyor.” dedi. Zorunlu deprem sigortasının yaygınlaşmasını önemsediklerini kaydetti ve afetlere karşı dirençli şehirlerin kaçınılmaz bir öneme sahip olduğunu dile getirdi.

2024’ün üçüncü ve dördüncü çeyreğinde zorunlu afet sigortası getirmeyi düşündüklerini, deprem sigortasının kapsamının çok dar olduğunu kaydetti. Mevcut sigortanın sadece binaları kapsadığını, afet sigortasının ise bütün diğer riskleri kapsayacağını açıkladı.

Doğal afetlerin sıklığını artırma riskine karşı önlem olarak zorunlu afet sigortası yapacaklarını, 12. Kalkınma Planında bu düzenlemenin yer aldığını paylaştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.