Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mega Metal Dev İş İlişkisiyle Hisse Değerini Patlattı

Mega Metal bugün uluslararası bir müşteriyle gerçekleştirdiği iş anlaşmasını duyurarak yatırımcılarını heyecanlandırdı. Detaylar haberde;
Mega Metal Dev İş İlişkisiyle Hisse Değerini Patlattı
HABER GİRİŞ

15 Aralık 2023’te borsada işlem görmeye başlayan Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisini duyurdu. Şirket KAP bildirisinde, yurt dışı yerleşik uluslararası bir müşteri ile dev sipariş alımı hakkında anlaştığını açıkladı.

Mega Metal KAP bildirisinde, “Şirketimiz, yurt dışı yerleşik uluslararası bir müşterisi ile 2024 yılının sonuna kadar toplamda 3500 ton sipariş alınma konusunda yapılan görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu görüşmelerin olumlu sonuçlandığını kaydeden Mega Metal, siparişin şirketin 2024 yılı cirosuna toplamda 35 milyon dolar katkı yapmasının öngörüldüğünün altını çizdi.

Paratic Piyasalar Mega Metal Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Pay başına 28,3 liradan MEGMT koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayan şirket hissesi eksi ile seviyede açtığı günü KAP bildirisinin ardından TSİ 14.07 itibarıyla yüzde 6,54 artışla 62,8 liraya çıkardı.

İş ilişkisiyle hisse değerini artıran şirket hissesi aylık bazda yatırımcısına yüzde 33,21 oranında kazanç sağladı. Hisse haftalık bazda ise yüzde 6,54 oranında artış kaydetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.