Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

DeFi projesi Meerkat Finance Saldırı Nedeniyle 32 Milyon Dolar Zarara Uğradı

Meerkat Finance sistemlerinin hacklendiğini Telegram grubu üzerinden duyurdu.
DeFi projesi Meerkat Finance Saldırı Nedeniyle 32 Milyon Dolar Zarara Uğradı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz gün Binance Smart Chain’de (BSC) başlatılan Meerkat Finans projesi, bir hack saldırısı nedeniyle 32 milyon dolarlık kripto varlığını kaybetti. BSC üzerinde merkeziyetsiz (DeFi) olarak çalışan ve sadece bir gün önce canlı olan bir getiri çiftliği havuzu olan Meerkat Finance’in arkasındaki ekip, resmi Telegram kanalında akıllı sözleşme kasasının tehlikeye atıldığını açıkladı.

Kısa süre sonra, Binance topluluk sayfasında bildirilen dolandırıcılık, birçok kullanıcının stake edilmiş miktarlarını tokenlarının gele geçirilmesine neden oldu. Kullanıcılar kripto borsasından çözüm talebinde bulundu.

BNB ve BUSD Coinler Ele Geçirildi

BNB ve BUSD Coinler Ele Geçirildi

Projede yaklaşık 13 milyon BUSD ve 73.000 BNB hackerların eline geçti. Ele geçirilen dijital varlığın toplam değeri şu anda 31 milyon dolar seviyesinde. Fonlar ayrıca birden fazla yeni blok zinciri adreslerine aktarıldı. Zincir üzerindeki veriler, hackerların Meerkat’ın orijinal dağıtıcım hesabını kullanarak projenin kasa iş mantığını içeren akıllı sözleşmesini değiştirerek fonları tükettiğini gösteriyor.

Bir Binance temsilcisi, borsanın resmi Çin Telegram kanalında, Meerkat projesinin anormalliğini fark ettiklerini ve inceleme firmaları Certik, PeckShield ve Slowmist ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Meerkat Finance (MKAT), başka bir Binance Smart Chain DeFi protokolü olan Alpaca Finance’in (ALPACA) üzerinde çalışıyordu. MKAT-BNB havuzlarında farming hizmetleri, stake etme ve pasif gelir için diğer araçlar sunuyordu.

GCM Yatırım Banner

Dolandırılan yatırımcılar, dijital varlıklarını geri alma çabalarını koordine etmek için Telegram kanalı kurdukları öğrenildi. Bu kişilerden bazılarının Meerkat Finance’a milyon dolarları bulan yatırım yaptığı belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.