Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meditera’dan GES Yatırımı Açıklaması

Tıbbı malzeme sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Meditera, KAP üzerinden Güneş Enerji Santrali yatırımı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Meditera’dan GES Yatırımı Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi Ve Ticaret A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Güneş Enerji Santrali (GES) yatırım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, söz konusu yatırımın 5.12.2022, 25.04.2023 ve 13.07.2023 tarihli özel durum açıklamalarıyla kamuya duyurulduğunu açıkladı.

Meditera açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tire Organize Sanayi Bölgesinde bulunan üretim tesisimizdeki 6.730 m2 (metrekare) alana kurulan 1.374,80 kWP elektrik üretimi kapasitesine sahip olan “Çatı GES” yatırımının tamamı devreye alınmış olup elektrik üretimine başlanmıştır.”

Tesisin bu yatırım ile birlikte toplam 10.330 metrekare GES alanına ulaşmış olduğu, toplamda 2.109,80 kWP elektrik üretimi kapasitesine sahip olduğu aktarıldı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Meditera Canlı Grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada hisseleri (MEDTR) koduyla işlem görüyor.  Bugün açılışı 42,42 TL’den yapan hisseler kapanışı 41,92 TL’den yaptı. Hisseler yatırımcısına aylık bazda yüzde 10,2, yıllık bazda yüzde 72,04 değer kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.