Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meditera, LDR Turizm ve Orçay’dan Temettü Kararı!

Borsa İstanbul’da işlem gören Meditera, LDR Turizm ve Orçay temettü kararlarını yatırımcılarıyla paylaştı. İşte detaylar;
Meditera, LDR Turizm ve Orçay’dan Temettü Kararı!
Yorum

Yatırımcılar Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan temettü açıklamalarını yakından takip ediyor. MEDTR koduyla işlem gören Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret, kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaparak hissedarlarını bilgilendirdi.

Şirket, 2022 yılı karından pay başına brüt 1,26 TL, net 1,13 nakit temettü vereceğini açıkladı. Ödemelerin 2 taksit şeklinde yapılacağı ifade edildi. İlk taksit 24 Mart’ta 0,22 TL, ikinci taksit 3 Nisan’da 0,97 TL şeklinde ödenecek.

MEDTR, günlük yüzde 1,4 kayıpla 33 TL’den işlem görüyor.

LDR Turizm

KAP’tan paylaşım yapan bir diğer şirket olan LDR Turizm (LIDER), 2022 yılı karından brüt 0,45 TL, net 0,40 TL nakit temettü dağıtacağını ifade etti. Temettü ödemeleri 0,20’şer TL olmak üzere 2 taksit şeklinde ödenecek. Taksit tarihlerinin 11.05.2023, 12.07.2023 olduğu aktarıldı.

LIDER, günlük yüzde 0,4 artışla 108 TL bandında seyrediyor.

Orçay

ORCAY koduyla işlem gören Orçay Ortaköy Çay Sanayi ve Ticaret, hissedarlarına brüt 0,18 TL, net 0,16 TL nakit temettü vereceğini bildirdi. Şirket ayrıca 0,18 TL par biçiminde kar payı dağıtacağını da aktardı.

ORCAY, günlük yüzde 1,3 düşüşle 6,8 TL seviyesinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu