Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meclis’in Son Toplantısında İkramiye ve Para Cezasında Artış Var

31 Mart günü yapılacak yerel seçimler öncesinde Meclis’in son gündemi 8'inci Yargı Paketi oldu. Pakette emekli ikramiyelerinden, idari para cezalarına kadar pek çok düzenleme yer alıyor.
Meclis’in Son Toplantısında İkramiye ve Para Cezasında Artış Var
HABER GİRİŞ

Emeklilere bu yıl Ramazan ve Kurban bayramlarında verilecek ikramiyenin zamlı halinin yansıtılması için Meclis bekleniyor. Yerel seçimlere ise sayılı gün kaldığından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) son gündemini yoğun tuttu.

Yeni haftada TBMM’deki yarın başlayacak olan görüşmelere ek olarak siyasi partiler de 31 Mart öncesi son grup toplantılarını yapacak.

Meclis’e gelen 8’inci Yargı Paketinde emeklilere verilecek zamlı ikramiyeler, deprem bölgesinde altyapı desteği, adli para cezalarında artış ve yargılama süreçlerine ilişkin düzenlemeler yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere müjde olarak duyurduğu bayram ikramiyesinde zam kararı resmiyete dökülecek.

Teklifte, emeklilere ödenecek bayram ikramiyesinin 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarılmasına ilişkin düzenleme ele alınacak. Ayrıca deprem bölgesinde sanayi altyapısı desteği süresi bir yıl daha uzatılacak.

GCM Yatırım Banner

Para Cezaları Artacak

Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ele alınacak konularda, itiraz, istinaf ve temyiz başvurularının süresi yer aldı.

Buna göre başvurularda süre 2 hafta olacak. Ayrıca adli para cezalarında da artış olacak. Yaptırımların suçla mücadelede etkin olabilmesi ve caydırıcılığın artması için günlük adli para cezasında alt sınır 20 liradan 100 liraya, üst sınır 100 liradan 500 liraya çıkacak. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.