Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MEB’den EYT ile Emekli Olacak Öğretmenlere Yönelik Düzenleme

MEB, EYT düzlemesi ile emekli olacak özel okul öğretmenlerine yönelik düzenleme gerçekleştirdi. Detaylar haberde...
MEB’den EYT ile Emekli Olacak Öğretmenlere Yönelik Düzenleme
HABER GİRİŞ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden faydalanan öğretmelere yönelik Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) açıklama geldi. Özel okulda çalışan ve EYT ile emekli olup tekrar aynı okulda çalışacak özel öğretmenler imzalanacak sözleşmelerde “En az 1 yıllık süre” şartı aranmadan yeniden göreve başlayabilecek.

MEB tarafından özel öğretim kurumlarına gönderilen yazıya göre EYT düzenlemesi ile emekli olacak özel okul öğretmenlerinden, emeklilik müracaat dilekçesinde hem işten ayrılış hem de işe başlama talebi bulunmaları durumunda sözleşme hariç yeni belge talep edilmeyecek.

Bakanlık ayrıca emekli oldukları okulla yeniden sözleşme imzalayan personelin görevden ayrılışını takip eden ilk iş günü yeniden göreve başlatılabilmelerine yönelik düzenleme gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bazı kararların alındığı belirtildi. Bu kararların özel öğretim kurumları ile ilgili personelin ve kurumlarda öğrenim görmekte olan öğrenci ve kursiyerlerin mağduriyet yaşamaması için alındığı ifade edildi.

Bunun yanında depremler sonrası bursluluk sınavlarını, yılın ocak, şubat ve mart aylarında yapamamış özel öğretim kurumları, valilikten izin almak kaydıyla 2022-2023 ders yılı içinde istedikleri tarihte bu sınavları yapabilecek.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.