Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MEB Duyurdu: Meslekte Yükselme Sınavları Ücretsiz Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı, meslekte yükselme sınavları için adaylardan ücret alınmayacağına ilişkin karar aldı. Alınan kararı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin kamuoyuyla paylaştı.
MEB Duyurdu: Meslekte Yükselme Sınavları Ücretsiz Olacak
Yorum

Milli Eğitim Bakanı Yusuf  Tekin, memurluk, şeflik, şube müdürlüğü ve saymanlık görevlerinde yükselme sınavına girecek personellerin sınav ücreti ödemeyeceğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin memurluk için 3 bin, şube müdürlüğü kadrosu için 400, şeflik için 2 bin ve saymanlık kadrosu için 57 kontenjan belirlendiği aktarıldı.

Söz konusu kontenjanlar için başvuru ve onay sürecinin 9 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında tamamlandığı paylaşıldı.

Personeller Sınav Ücreti Ödemeyecek

Yükselme için yazılı sınava katılacak adayların 9 Haziran’da ilanının yapıldığı belirtilen açıklamada, Bakan Tekin, sınav ücretlerine dair yeni bir karar aldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

“Kılavuza göre sınava girecek adaylardan bugünden itibaren 16 Haziran’a kadar sınav ücretlerini yatırmaları isteniyordu ancak bir karar aldık. Şube müdürlüğü, şeflik, memurluk ve saymanlık için görevde yükselme sınavına girecek arkadaşlarımızdan sınav ücreti almayacağız. Sınava girecek bütün arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.”

Personellerin katılacağı görevde yükselme sınavı 9 Temmuz Pazar günü yapılacak, sonuçlar 4 Ağustos Salı günü duyurulacak. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu