Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

McLaren’in 7 Yılda Üretip Sattığı Araç Rakamı Gerçekten Şaşırtıcı!

Ürettiği spor otomobillerle kısa sürede gözde olan McLaren'in, 2010 yılından bu zamana kadar sattığı araç rakamları açıklandı.
McLaren’in 7 Yılda Üretip Sattığı Araç Rakamı Gerçekten Şaşırtıcı!
HABER GİRİŞ

İngiliz şirketin özel araç geliştirme yıllarını saymaksak, 2010 yılından beri kendi özel spor otomobillerini üretmektedir. McLaren’in amacı; araçlarını hızlarıyla duyurmak ve kompakt yapıda gündelik lüks bir spor araç imal etmek. 650 S ile başlatılan sürece, Senna gibi üstün yol otomobili eklenmişti. Toplamda 48 yıllık bir geçmişe sahip olan şirketin, yüksek teknoloji ışığında otomobilleri her geçen gün gelişiyor.

Normalde süper spor otomobil satışları denildiğinde, yıllık belli miktarlarda satış rakamları karşımıza çıkar. Bu tip özel yapım hızlı otomobiller bazen yıl içerisinde 2 ay satış yapılmadığı da oluyor. McLaren için bunu demek biraz zor. Çünkü satışlarının %100 arttığı söylendi.

McLaren 7 Yılda 15 Bin Spor Otomobil Sattı

McLaren 7 Yılda 15 Bin Spor Otomobil Sattı2010’dan sonra satışları belli bir yıla kadar normal seviyede hareket eden McLaren’ın, 2016 yılından itibaren üretim kapasitesinin 2 katına çıktığı söylendi. Tam kapasiteli çalışan tesis, günde 20 araba üretebilecek seviyeye gelmiş.

McLaren Otomotiv CEO’su Mike Flewitt, “15.000 bin arabaya ulaşmak McLaren Otomotiv için önemli bir dönüm noktasıdır ve 10.000 araca ulaştıktan sonra, 18 ay içerisinde ciddi artışlar kaydedilmiştir. Spor otomobil serilerimiz bu büyümeyi sürdürebilmek için çok önemli. 570 S Spider bu büyümenin en popüler oyuncusu. Günümüzde 20 araç üretebildiğimiz gerçeği, elbette ki takım çalışmasının bir sonucudur.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz Sene McLaren Satışlarında Rekora İmza Atmış

Geçtiğimiz Sene McLaren Satışlarında Rekora İmza AtmışŞirket açıklamalarında; McLaren geçtiğimiz sene 3.340 otomobil üretip satmış. Diğer rakiplerin satış rakamlarına baktığımızda, yakın çizgide olduğu gözüküyor. Lamborghini ve Ferrari ile orantılandığında sadece 1.000 adetlik bir eksiklik gözüküyor. Porsche ile karşılaştırıldığında ise aradaki büyük farklar ortaya çıkıyor.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
2018 Yeni McLaren 720S Senna: F1 Pilotu “Ayrton” Anısına Yapılan En Hızlısı!

Alman spor araba üreticisinin geçtiğimiz sene yaptığı satışların dünya genelinde 246.000 olduğu söylendi. Sadece Amerika’da 55.000 adet Macan, Cayenne ve 718 Boxster/Spyder yeni müşterilerine teslim edilmiş.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın