Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

McDonald’s Duyurdu: Ukrayna Şubeleri Yeniden Açılıyor

Küresel fast-food restoran şirketi McDonald's, Ukrayna şubelerini yeniden açma kararı aldı. Detaylar haberde;
McDonald’s Duyurdu: Ukrayna Şubeleri Yeniden Açılıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle her iki ülkedeki şubelerini kapatan ve Rusya’daki işletme haklarının büyük kısmını yerel bir lisans sahibine devreden McDonald’s, bölgedeki normalleşme adına önemli bir adım atıyor.

Şirketten Perşembe günü yapılan açıklamayla önümüzdeki birkaç ay içinde Ukrayna’daki şubelerin yeniden açılmasının planlandığı duyuruldu.

Bu hamle, Rusya ile çatışma devam ederken bile Batılı işletmelerin ülkeye geri döneceğine dair erken bir işaret ve mevcut ortamda Ukrayna halkına önemli bir destek olarak nitelendirildi.

Pomroy, Şubelerin Kademeli Bir Şekilde Açılacağını Duyurdu

McDonald’s’ın Uluslararası Pazarlar Başkanı Paul Pomroy, konuyla ilgili çalışanlara bir mesaj yayımladı. Pomroy’un açıklamaları şöyle:

Ülkenin güvenlik uzmanları, tedarikçileri ve yönetimin yetkili organlarıyla kapsamlı görüşme ve istişareler yaptık. Bunun ardından çalışanlarımızın iş yerlerine geri dönme talebini de dikkate alarak, Kiev ve Batı Ukrayna’daki bazı şubelerimizi yeniden açmak için aşamalı bir plan uygulamaya karar verdik.

Buna göre şubeler başkent Kiev’den başlayarak kademeli bir şekilde açılmaya başlayacak.

Şirket, ürünleri şubelere götürmek için tedarikçilerle birlikte çalıştığını ve gelişmiş güvenlik protokolleriyle çalışanları sahaya geri getirdiğini ifade etti.

Kaç Şubenin Açılacağı Şimdilik Belirsizliğini Koruyor

McDonald’s’ın Ukrayna’da aktif olarak hizmet sunan 109 şubesi bulunmaktaydı. Açıklamada kaç adet şubenin yeniden faaliyete geçirileceği konusunda bir bilgi verilmedi.

Şirket, ülkedeki şubeleri kapatmış olsa da 10.000’den fazla McDonald’s çalışanına ödeme yapmaya devam etmekte.

Bu arada İspanyol giyim perakendecileri Zara ve Mango gibi Batılı bazı işletmelerin Kiev’de hizmet vermeye devam ettiği biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu