Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

McDonald’s Dünyanın En Değerli Yeme-İçme Markası Oldu

BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka araştırmasına göre Apple dünyanın en değerlisi olurken, McDonald's listenin ilk 5'i arasında yer alan tek yeme-içme markası oldu.
McDonald’s Dünyanın En Değerli Yeme-İçme Markası Oldu
HABER GİRİŞ

Dünyanın en güvenilir marka değerlendirme birimlerinden biri olan BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka listesi açıklandı. Apple, 880 milyar dolar marka değeriyle dünyanın en değerli markası olmaya devam etti.

İkinci sırada 578 milyar dolarla Google, üçüncü sırada 502 milyar dolarla Microsoft yer alıyor.

540 kategoride 21.000 marka hakkında 4,2 milyondan fazla katılımcının görüşleriyle hazırlanan ankete göre dünyanın en değerli 100 markasının piyasa değeri 6,9 trilyon dolar.

McDonald’s’ın Piyasa Değeri 191 Milyar Dolar

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Kantar.com

34 bini aşkın restoranı ve 1,6 milyonun üzerinde çalışanıyla dünyanın en hızlı servis restoranlarından biri olan McDonald’s, listenin ilk beşi arasında yer alan tek yeme içme markası oldu.

Dünyanın en değerli yeme-içme markası olan McDonald’s’ın piyasa değeri 191 milyar dolara yükseldi. 100 milyon kişiye hizmet veren şirket, 2017 yılından itibaren listenin ilk 10 markası arasında yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Listenin dördüncü sırasında Amazon, altıda Visa, yedide Tencent, sekizde Louis Vuitton, dokuzda Master Card ve onuncu sırada Coca Cola bulunuyor. Coca-Cola bu yıl marka değerini yüzde 8 artırarak yedi sıra birden yükseldi.

Hintli telekom sağlayıcı Airtel, yüzde 24 artışla küresel sıralamada en hızlı yükselen oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.