Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mavi için Ziraat Yatırım’dan Hedef Fiyat Geldi

Yılın ilk çeyrek bilançosunda beklentileri aşan net kâra imza atan Mavi Giyim’in borsadaki performansına ilişkin Ziraat Yatırım’dan değerlendirme raporu geldi.
Mavi için Ziraat Yatırım’dan Hedef Fiyat Geldi
HABER GİRİŞ

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 1Ç2024 bilançosunun ardından hisseler için bir değerlendirme raporu da Ziraat Yatırım’dan geldi. Yılın ilk çeyrek bilançosunda konsolide gelirleri yıllık bazda yüzde 20 artarak 8 milyar 273 milyon TL’ye, net kârı ise yüzde 127 artışla 969 milyon TL’ye ulaşan şirketin hisseleri için beklentiler yüksek oldu.

Güçlü bilanço pozisyonunu koruyan Mavi’nin hisseleri için Ziraat Yatırım’ın önerisi ‘al’ yönünde oldu.

806 milyon TL’lik piyasa beklentisine rağmen daha yüksek net kâr yazan şirketin satış gelirlerinin yıllık bazda yüzde 20’ye yakın oranda büyüme kaydetmesine atıf yapıldı.

Şirketin ilk çeyrekte yabancı para borçlanmasının bulunmamasının yanı sıra hem perakende hem de online satışlarını artırmasının beklentileri yüksek tuttuğuna değinildi.

Açıklamada, “Haziran ayının ilk 12 gününde Türkiye perakende yüzde 121, Türkiye Online yüzde 98 büyümüştür. Mavi Giyim’in hedef hisse fiyatını, tahminlerimizde ki revizyonlar ve piyasa çarpanlarındaki değişiklikle re bağlı olarak 122,25TL’den (%100 bedelsiz sermaye artışı sonrasında düzeltilmiş fiyat) 152,00TL’ye çıkartıyoruz. Mavi Giyim ile ilgili daha önceki “AL” önerimizi ise koruyoruz” denildi.

GCM Yatırım Banner
Mavi Hisse 02.07.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıllık primi yüzde 230’u aşan MAVI, borsadaki düşüş sarmalından kurtulmayı başaran isimlerden oldu. Aylık yüzde 30’un üzerinde değer artışı gören hisseler bugünü yüzde 3’ün üzerinde artıda 126.5 liradan kapatmaya hazırlandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.