Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mavi Giyim’den Bağlı Ortaklığına Dair Önemli Açıklama

Sektörünün lider isimlerinden biri olan Mavi Giyim, bağlı ortaklığı Eflatun Giyim’in hisse alım opsiyonu sözleşmesinin uzatıldığını duyurdu.
Mavi Giyim’den Bağlı Ortaklığına Dair Önemli Açıklama
HABER GİRİŞ

Mavi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eflatun Giyim Yatırım Ticaret Anonim Şirketi’nin hisse alım opsiyonu sözleşmesinin uzatımına dair Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) açıklama yaptı. Mavi Giyim ile Fatma Elif Akarlılar ve Seyhan Akarlılar arasında 30 Nisan 2017 tarihinde imzalanmış ve temel esasları şirketin paylarının halka arzına ilişkin izahnamenin 21.7 numaralı bölümünde kamuya açıklanmış olan ve 20 Mayıs 2020 tarihli süre uzatımına ilişkin ek protokol ile 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren 3 yıl süreyle uzatıldığı hatırlatıldı.

Bağlı ortaklığı Eflatun Giyim’in sermayesinin yüzde 49’una denk eden payların Mavi Giyim tarafından satın alınmasına ilişkin opsiyon hakkını düzenleyen Hisse Alım Opsiyonu Sözleşmesi’nde belirtilen hisse alım opsiyonu kullanım süresi opsiyonun vade tarihi olan 1 Şubat 2024’den itibaren geçerli olacak şekilde 5 yıl süreyle uzatıldığı açıklandı.

Ayrıca sözleşmede bulunan hisse alım opsiyonunun sadece yılda bir kez opsiyona tabi hisselerin tamamı için kullanılabileceğini belirten düzenlemenin, hisse alım opsiyonunun sadece yılda bir kez ve opsiyona tabi hisselerin tamamı için kullanabileceği gibi sadece yılda bir kez ve opsiyona tabi hisse sahiplerinin birbirlerinden bağımsız olarak sahip oldukları opsiyona tabi hisselerin en az yüzde 50’si olmak kaydıyla, farklı oranlardaki hisseler için de kullanılabileceği, şeklinde değişiklik yapıldığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.