Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Matrixport: SEC, Spot Bitcoin ETF Onayı ile Ralliyi Ateşleyebilir

Kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport, SEC’in başvurusu yapılan spot Bitcoin ETF’lerini onaylaması halinde yeni bir ralliyi başlatabileceğini belirtti.
Matrixport: SEC, Spot Bitcoin ETF Onayı ile Ralliyi Ateşleyebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bazı spot Bitcoin borsa yatırım fonlarını hızlı bir şekilde art arda onaylayarak dünyanın en büyük dijital para birimi için bir sonraki yükselişi tetikleyebileceğini belirtti.

Araştırma başkanı Markus Thielen, ETF sağlayıcılarının perakende ve kurumsal sermaye çekmek için önemli pazarlama harcamaları berberinde getireceğini söyledi. Matrixport, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) 43,5 milyar dolarlık varlığı yönettiğini ve yıllık 870 milyon dolarlık yönetim ücreti ürettiğine dikkat çekti.

SEC, önümüzdeki hafta Grayscale’in GBTC dava dosyasına ve ARK 21Shares Bitcoin ETF’sinin yeniden başvurusuna yanıt verecek. Düzenleyicinin, Eylül ayının ilk haftasında diğer yedi Bitcoin ETF başvurusuna yanıt vermesi bekleniyor.

Raporda, fiziksel bir Bitcoin ETF’sinin, başvuru sahiplerine yıllık 200 milyon dolar getirebileceğine yer verildi. Notta, herhangi bir SEC spot ETF onayının bitcoin fiyatı üzerinde maddi pozitif bir etkiye sahip olabileceği ve yatırımcıların, yeterli artı riske sahip olması gerektiği belirtildi.

Matrixport, SEC’in gözetim paylaşım anlaşmalarının uygulanabilirliğini değerlendirmek için daha fazla zamana ihtiyacı varsa, Bitcoin’in Eylül ortasında düzeltme görebileceğini ve bunun satın alma fırsat olacağını kaydetti. Raporun hazırlandığı sırada Bitcoin, 29.500 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%