Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Matriks Yeni Şirket Kurduğunu Açıkladı

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş, KAP üzerinden 1 milyon TL sermaye ile yeni şirket kurduğunu açıkladı. Detaylar haberde...
Matriks Yeni Şirket Kurduğunu Açıkladı
HABER GİRİŞ

Teknoloji şirketi Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden finansal duran varlık edinimi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, 1.000.000,00 TL sermayeli Base İnteraktif Yazılım A.Ş unvanlı yeni şirketin kurulduğunu açıkladı.

Yeni kurulan şirketin yüzde 50’lik payının Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri Anonim Şirketi’ne, yüzde 25’lik payının Mehmet Selçuk Oğuz’a ve kalan yüzde 25’lik payının ise Başar Bülent Demiralp’e ait olduğu belirtildi.

Şirketin 20.12.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edildiği aktarıldı. Tescile ilişkin ilanın 20.12.2023 tarih ve 10983 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlandığı bildirildi.

Nakden taahhüt edilen payların itibari değerlerinin 250.000 TL’sinin şirketin tescilinden önde ödendiği kaydedildi. Nakden taahhüt edilen payların geri kalan kısmının ise yönetim kurulunun alacağı kararlara göre şirketin tescilini izleyen 24 ay içinde ödeneceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Ortaklığın faaliyetlere etkisinin olumlu beklendiği ifade edildi. Söz konusu yeni şirketin faaliyet konusu şu şekilde açıklandı:

“Finansal veri analiz ve işlem platformları başta olmak üzere finans piyasalarına yönelik yazılımların geliştirilmesi.”

Şirketin hisseleri (MTRKS) yatırımcıya haftalık bazda yüzde 8,5, aylık bazda yüzde 11,59 değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın