Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Matlı Holding Piliç Sektöründe Elini Güçlendiriyor

Piliç sektöründe sıçrama gösterecek adımlar atan Matlı Holding, Yörsan’dan sonra Keskinoğlu’nu da satın aldı. Detaylar haberde;
Matlı Holding Piliç Sektöründe Elini Güçlendiriyor
HABER GİRİŞ

Hayvan yemi ve mamasının yanı sıra yumurta üretiminde de öne çıkan firmalardan olan Matlı Holding, bünyesini genişletiyor. Geçen yıl Ocak ayında gıda şirketi Yörsan Gıda Mamülleri San. ve Tic. A.Ş.’yi bünyesine dahil eden Matlı Holding’in yeni satın alma işlemine onay çıktı.

Matlı Holding, 1963 yılında kurulmuş olan yumurta üreticisi Keskinoğlu Tavukçuluk şirketinin hisselerinin büyük çoğunluğunu satın aldı.

Dünya’nın ulaştığı bilgilere göre Rekabet Kurumu, Keskinoğlu Tavukçuluk şirketinin hisse alımı için Matlı Holding’e resmi onay verdi.

Onayla birlikte holding, şirketin yüzde 99.4’lük hissesini alarak bünyesindeki Matlı Yem’e kattı. Matlı Gıda Grubu, 2010 yılında girdiği yumurta sektöründe elini güçlendirmiş oldu.

Ülke çapında bine yakın bayisi olan Matlı Gıda Grubu’nun 2021 yılı cirosu 9 milyar liraya ulaşırken, 363 milyon liralık kısmı yumurta ürünlerinden alınan kâr oluşturmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.