Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MATIC Borsa Arzı Artıyor! Fiyat Düşüşü Derinleşecek mi?

Polygon ağının yerel kripto para birimi MATIC'in fiyatındaki düşüş daha da derinleşecek mi? Veriler ne diyor? Detaylar haberde;
MATIC Borsa Arzı Artıyor! Fiyat Düşüşü Derinleşecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zincir üstü veriler, Polygon borsa arzının son zamanlarda keskin bir artış yaşadığını gösteriyor. Borsa arzındaki bu artışın, kripto varlık için daha uzun süreli bir düşüş trendine yol açıp açmayacağı ise merak konusu.

Kripto analitik firması Santiment’in verilerine göre tüm MATIC dolaşımdaki arzın yaklaşık 7.92’si şu anda kripto para borsalarında tutuluyor. Bu değere, tüm merkezi borsaların cüzdanlarında depolanan toplam Polygon arzının yüzdesini ölçen borsa arzı göstergesiyle ulaşıldı.

MATIC için Satış Baskısı mı?

Yatırımcıların, MATIC’lerini bu platformlara aktarmalarının ana nedenlerinden biri satışla ilgili amaçlar olduğundan, bu tür bir eğilimin kripto para biriminin fiyatı üzerinde aşağı yönlü etkilerinin olabileceği düşünülmektedir.

Öte yandan göstergenin azalan değerleri, borsalarda para çekme işlemlerinin gerçekleştiğine işaret etmekte. Böyle bir eğilim, yatırımcıların varlığı biriktirdiğinin bir işareti olabilir ve bu nedenle uzun vadede fiyat için yükseliş olabilir. Ancak MATIC için şu anda böyle bir durum söz konusu değil.

Borsalardaki Polygon Arzı

Son birkaç ayda borsalardaki Polygon arzındaki eğilimi gösteren grafik aşağıdaki gibi oluştu:

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, borsalardaki Polygon arzı (kırmızı renkli) geçen gün keskin bir sıçrama gördü ve bu platformların büyük miktarda varlık aldığını gösteriyor.

Dikkat Çeken Balina İşlemi

Bu giriş artışı, yaklaşık 60 milyon MATIC’in borsaların cüzdanlarına girmesiyle gerçekleşti. Bu mevduatın kaynağı, aslında kripto para biriminin en büyük sahiplerinden biri olan tek bir balina varlığı gibi görünüyor.

Kripto para işlem takip hizmeti Whale Alert söz konusu transferi yakaladı ve işlemin Polygon staking hizmetine bağlı bir cüzdandan geldiğini ve hedefinin kripto para borsası Binance olduğunu ortaya çıkardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Whale_Alert

Bu girişin ardından borsalardaki MATIC arzı, gösterge için beş haftanın en yüksek seviyesi olan yaklaşık yüzde 7.92’ye yükseldi. Grafikten, bu artışın yalnızca kripto para biriminin fiyatı keskin bir darbe aldıktan sonra geldiği görülüyor.

Genel olarak balinalar, fiyatlar yüksek olduğunda satmak için bu tür mevduatları yatırır. Bununla birlikte, bu mevduatın garip zamanlaması, bu büyük yatırımcının, düşüşün yakın vadede uzayacağını düşündüğünün, dolayısıyla burada satmaya karar verdiğinin bir işareti olabilir. Diğer yandan, transferin sadece bu gibi platformlarda sunulan diğer hizmetlerden bazılarını kullanmak için yapılmış olması da muhtemeldir. Böyle bir durumda fiyat, muhtemelen söz konusu girişten nötr bir etki hissedecektir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Piyasa değeriyle en büyük dokuzuncu kripto para birimi konumundaki MATIC, haber yazımı esnasında haftalıkta yüzde 19’a yakın düşüşle 0.9536 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.