Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Martı Otel Toplantısında Yeni Kayıtlı Sermaye Tavanı Kabul Edildi

Martı Otel bugün gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurul toplantısından yeni kayıtlı sermaye tavanı neticesinde esas sözleşmede yapılan değişikliğe onay aldı.
Martı Otel Toplantısında Yeni Kayıtlı Sermaye Tavanı Kabul Edildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi, bugün olağanüstü genel kurul toplantısını gerçekleştirdi ve sonuçlarını kamuyla paylaştı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirim ile toplantının tutanakları yayımlandı.

Martı Otel, 31 Ağustos gününde şirketin mevcut 400 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanının 600 milyon liraya yükseltilmesine karar vermişti. Konuyla ilgili olarak esas sözleşmesinde değişiklik yapan şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan ve T.C. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’ndan izin almıştı.

Bugün gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında ise şirketin yeni kayıtlı sermaye tavanı ve süresini içeren Esas Sözleşme’nin Şirketin Sermayesi başlıklı 6. maddesinin değişikliği onaya sunuldu. Yapılan oylamada sonuç 3.988.889.752 kabul oyuyla kabul edildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Martı Otel hisseleri (MARTI), yüzde 1,20 oranında yükselişle 1,69 liradan işlem görmeye başladı.
Martı Otel Hisseleri Yüzde 1,20 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemlerde 1,66 – 1,68 lira aralığında dalgalandıktan sonra günü 1,66 liradan sonlandırdı. Bugünkü işlemlere ise 1,67 liradan başlayan hisseler, bir süre 1,65 – 1,68 lira aralığında dalgalandı. Daha sonra hızlı bir yükseliş kaydetmeye başladı.

Martı Otel hisseleri TSİ 11:55 sularında 1,66 liradan işlem gördükten sonra 12:05 sularında 1,71 liraya kadar tırmandı. Hisselerdeki yukarı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 1,71 ve 1,74 lira seviyelerinde bulunan direnç noktaları izlenecek. Aşağı yönde ise 1,65 ve 1,62 lira seviyelerinde bulunan destek noktaları takip edilecek.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde haftalık bazda %2,29 oranında değer kaybettiği gözleniyor. Aylık %1,16 düşüş gösteren hisseler, yıllık bazda %33,85 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.