Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Martı New York Borsası’na Giriyor: Kurucu Öktem Çalışanlara Seslendi

Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem, şirketin New York Borsası’nda işlem görmesine sayılı günler kala çalışanlara seslendi.
Martı New York Borsası’na Giriyor: Kurucu Öktem Çalışanlara Seslendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çok sayıda ilde scooter ile ulaşım imkanı sağlayan Martı, gelecek hafta New York Borsası’nda işlem görmeye başlayacak. Şirketin kurucusu Oğuz Alper Öktem, sosyal medya hesabından çalışanlarına seslendi.

Devler liginde büyük fırsatların ve çetin zorlukların kendilerini beklediğini belirten Öktem, borsaya yeni kote olan bir şirketin hisse performansında volatilite yaşanmasının, yani ilk birkaç ay hisse fiyatının yükselmesi ya da düşmesinin olağan bir seyir olacağını söyledi.

Öktem kendileri için önemli olanın, iş planları ve uzun vadeli başarılarına inanan Amerikalı kurumsal yatırımcılardan milyarlarca liralık yeni finansmana ulaşmaları olduğunu söyledi.

Martı kurucusu sözlerini, “İşimizi her zamankinden daha iyi yapmanın ve değer yaratmanın peşinde olacağız. Göreceksiniz ki, orta vadede çok daha farklı bir noktada olacağız.” ifadeleri ile sürdürdü.

Martı için 13 Temmuz’da Gong Çalıyor

Martı’nın New York Borsası’nda açılış gongunu çalacağı 13 Temmuz 2023’ün, tüm Martı çalışanlarının hafızasında tarihi bir gün olarak kayda geçeceğini belirten Öktem, “Şimdi ülkemizi temsil etmenin heyecanını ve bayrağımızı göndere çekmenin haklı gururunu hep birlikte yaşayalım, bu tarihi anın keyfini çıkaralım.” sözlerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’de paylaşımlı, elektrikli, çevreci ulaşımı daha da yaygınlaştırmak isteyen ve tek ölçeklenmiş mobilite şirketi Martı, bu hedefle sermayesini arttırmak ve daha çok kaynak yaratmak için New York Borsası’nda (NYSE) halka açılma sürecini yaklaşık bir yıl önce başlatmıştı.

Kısa sürede büyük yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken Martı’nın çalışanları, New York Borsası’ndaki halka açılma süreci ile birlikte hissedar olacak. Şirket çalışanlarına dağıtılan hisse opsiyonu miktarının halka açılma değerlemesi üzerinden 200 milyon TL dolaylarında olacağı tahmin ediliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.