Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Marmarabirlik’ten Ortaklarına 538 Milyonluk Kredi Tahsisi

Marmarabirlik, ortaklarına yapılan ayni kredi tahsisi hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Marmarabirlik’ten Ortaklarına 538 Milyonluk Kredi Tahsisi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, geride kalan kampanya döneminde 1 milyar 362 milyon lira tutarında 55 bin 322 ton ürün alımı gerçekleştirildiğini açıkladı.

Marmarabirlik’ten, konuya yönelik yazılı açıklama geldi.

Birlik, yeni sezon için ortaklarına 538 milyon lira ayni kredi tahsis etti. 31 Aralık 2022-13 Ocak 2023 tarihleri arasında alınan ürün bedellerinin yüzde 50’sinin karşılığı olarak 20 Ocak Cuma günü ortaklara 10 milyon lira ödeneceği belirtildi.

Bununla birlikte iş yılında ortaklara yapılan ödemelerin 633 milyon liraya ulaşacağı aktarıldı.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, konuya dair değerlendirmede bulundu. Üretimde verimli ve ürün alım fiyatları bakımından memnuniyetin yüksek olduğu bir kampanyanın sonuna geldiklerini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca gübre, zirai ilaç ve akaryakıt dağıtımı için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ifade etti.

Şirketin yönetim kurulu tarafından ayni kredi limitleri belirlenirken 2022 yılında 1 kilogram zeytinin üretim maliyetinin baz alınacağını belirtti. Ortaklara teslim edilen her 1 kilogram ürün için 10 liraya ayni kredi desteği verileceğini aktardı.

Verilecek olan ayni kredi desteğinin taahhüdünün 500 kilogram üzeri olan ortaklara en alt limitin 10 bin lira olacağını aktardı. Ayrıca en üst limitin ise 75 bin lira olacağı açıklandı.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın