Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Milyarder Teknoloji Girişimcisi Mark Cuban da Libra Tartışmasına Katıldı

Milyarder teknoloji girişimcisi Mark Cuban, Facebook’un Libra’sının çok büyük bir hata olduğunu söyledi. Detaylar şöyle;
Milyarder Teknoloji Girişimcisi Mark Cuban da Libra Tartışmasına Katıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li ünlü girişimci Mark Cuban da Facebook’un Libra’sı ile ilgili tartışmaya katıldı. “Orada yaptıklarının büyük bir hayranı değilim, Libra’nın büyük bir hata olduğunu düşünüyorum” diyen Cuban, bunun ABD piyasaları üzerindeki etkisi ile çok fazla endişelenmediğini ama yorumunun küresel düzeyi kapsadığını bildirdi.

Mark Cuban’dan Facebook’un Libra’sına Eleştiri

Mark Cuban’dan Facebook’un Libra’sına Eleştiri“Global olarak ve çok fazla hukuk üstünlüğünün, ya da hükümet istikrarının ya da ara istikrarının bulunmadığı ülkelerde, işte o zaman tehlikeli olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Birtakım Afrika ülkelerinde artık para birimlerini herhangi bir şekilde kontrol edemedikleri için keyfi kaçan bazı despotlar olacağını kaydeden Cuban, gerçek sorunların işte burada başlayacağını aktardı. Kendisi Libra hakkındaki açıklamalarıyla, Facebook’un kısa süre önce tanıttığı kripto para birimini eleştiren bir dizi yüksek profilli isim arasına katıldı.

Mark Cuban Libra’yı Eleştiren Yüksek Profilli İsimler Arasına Katıldı

Mark Cuban Libra’yı Eleştiren Yüksek Profilli İsimler Arasına KatıldıEleştirileriyle gündeme gelen isimler arasında, FED Başkanı Jerome Powell, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe ve son olarak da Donald Trump yer alıyor.

Perşembe günü yaptığı bir dizi paylaşımla gündeme gelen Trump, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı olmadığını belirterek Libra’yı eleştirmişti. Kripto para birimlerinin para olmadığını ve düzenlenmemiş kripto varlıklarının, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetler dahil yasa dışı davranışları kolaylaştırabileceğini savunan ABD Başkanı, Facebook’un Libra’yı çıkarmak istiyorsa bir bankacılık sözleşmesine ihtiyacı olabileceğini açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca ABD’deki tek para biriminin dolar olduğunu belirterek, onun her zaman dünyadaki en baskın para birimi olarak kalmaya devam edeceğini vurgulamıştı. Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de Libra’nın hiçbir zaman bağımsız bir para birimi olamayacağını söylemiş, “çünkü şirketlerin özel devletler haline gelebileceğini hiçbir zaman kabul etmeyeceğim” ifadeleriyle de gerekçesini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın