Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Marathon Digital’in Bitcoin Madencilik Oranı Ağustos’ta Düştü

Kripto madencilik operatörü Marathon Digital Holdings, Ağustos'ta bir önceki aya kıyasla yüzde 9 az Bitcoin üretti. Detaylar haberde;
Marathon Digital’in Bitcoin Madencilik Oranı Ağustos’ta Düştü
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto madencilik operatörü Marathon Digital Holdings, Ağustos 2023 dönemine ilişkin Bitcoin (BTC) madencilik verilerini açıkladı. BTC madencilik oranında geçen aya kıyasla düşüş gözlemlendi.

BTC üretim ve madenci kurulum güncellemelerini paylaşan şirket, Ağustos ayında 1.072 Bitcoin üretildiği bilgisini verdi. Böylelikle Temmuz 2023 dönemine kıyasla yüzde 9 daha az BTC üretimi gerçekleşmiş oldu.

Ağustos 2022 Dönemine Göre Beş Kat Fazla Üretim Gerçekleşti

Öte yandan, açıklanan rakamlar geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında beş kat daha fazla BTC üretimi gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

Basın açıklamasına göre şirket Ağustos ayında, ABD operasyonel hash oranını bir önceki aya göre yüzde 2 artırarak 19,1 exahash’e, kurulu hash oranını ise bir önceki aya göre yüzde 1 artırarak 23,1 exahash’e yükseltti.

Artış, Bitmain Antminer S19j Pro madencilerinin daha verimli S19 XP modellerine yükseltilmesi nedeniyle gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner
Marathon Digital Holdings 2023 Ağustos Tablosu
Kaynak: Marathon Digital Holdings

Marathon, 23 exahash’lik birincil yurt içi büyüme hedefine ulaştı ve şimdi ikisi uluslararası tesisler aracılığıyla ve beşi diğer kuruluşlardan sözleşmeyle elde edilmesi planlanan 30 exahash’e ulaşmayı hedefliyor.

Şirket ayrıca Garden City, Texas’taki yeni madencilik tesisinin evrak işlerini tamamlıyor ve Abu Dabi’deki ortak girişimi Ağustos ayında 50 Bitcoin üretimi gerçekleştirdi.

Thiel’den İklim Koşulları Vurgusu

BTC üretimindeki göreceli düşüşle ilgili olarak konuşan Marathon CEO’su Fred Thiel bunu iklim koşullarına bağladı:

“Temmuz ayına kıyasla Bitcoin üretimindeki düşüş büyük ölçüde Teksas’taki rekor yüksek sıcaklıklar nedeniyle artan kesinti faaliyetlerinden kaynaklandı. Bu geçici kesintiler, operasyonel hash oranımızı arttırmak ve operasyonlarımızı optimize etmek için kaydettiğimiz ilerlemeyi fazlasıyla dengeledi.”

Ağustos ayında Marathon 2023 yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarını yayımladı ve 2022 yılı ikinci çeyreğine kıyasla gelirlerinde yüzde 228’lik bir artış olduğunu açıkladı.

Şirket, çeyrekte çıkarılan Bitcoin’in yüzde 63’ünü satarak 23,4 milyon dolar kazanç elde ettiğini ve bunu işletme maliyetlerini finanse etmek için kullandığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.