Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mansory’nin Normalden 1.2 Milyon Dolar Daha Pahalı Olan Chiron’u Satılıyor!

Değişimiyle 2019 Cenevre Fuarı'nı kendi başına besleyen araçlar arasında olan Chiron Centuria'nın satış fiyatı 3 milyon doların çok üzerinde.
Mansory’nin Normalden 1.2 Milyon Dolar Daha Pahalı Olan Chiron’u Satılıyor!
HABER GİRİŞ

Özeli daha özel yapmanın usta isimlerinden olan Mansory, Bugatti’nin 500 adetle sınırladığı Chiron modelini modifiye etmişti. Değişimlerinde ilerlerken mutlaka görülmemiş bir yapı ortaya çıkarması gerekiyordu. Nitekim de öyle de oldu ve karbon yoğunluğunun yaşandığı Chiron gösterildi.

Kimisine göre “çirkin ve garip” gelen karanın en hızlı taşıtı, 2019 Cenevre Fuarı’na getirilmesiyle karşı standtların ışığını kesmişti. Ucuz işlerle uğraşmasını sevmeyen Alman, Urus SUV’u da kendi dilinde Venatus’a dönüştürmüştü. Peki Bugatti Chiron Centuria’yı bu kadar özel ve pahalı yapan ne?

Dediğimiz gibi Mansory’nin son Bugatti çalışması, çok fazla dikkat çekme isteğinden dolayı iyi karşılanmamıştı.

En Pahalı Bugatti Chiron  CenturiaFirmanın geçmiş çalışmalarına baktığımızda Chiron’a yapılan beslemenin benzer şekilde olduğunu görebiliyoruz. Estetik bakış ve vahşi yansıma için uğraşan Mansory, karbon fibere odaklanmış. Sıfırdan hazırlanan parça kalıpları içerisinde tampon ve kaput ilk dikkat çekenlerden.

Mecburi yapması gereken farklılıklarda çamurluk üzerine getirilen karbon hava menfezi ve çamurluklar için şekillenen yine karbon fiber yapının amaca uygun olduğu söylenebilir. Standart mavi renginde son sütunda siyahla devam edilen Chiron, Mansory sonrasında tavandan arkaya kadar olan kısımda gümüş tonunu almış.

Kendi tasarım ve imalatını yaptığı jantların ne kadar pahalı olduğunu kestiremiyoruz

En Pahalı Bugatti Chiron Centuria 4.8 Milyon DolarDeniz yıldızı gibi duran 6 kollu jantların, karbon yapıya olan genel uyumu da acemi işi olmadığını anlatıyor. F1 tavan hava girişlerinin değişimi bir yana Chiron’un olabildiğince geniş tutulan egzoz çıkışlarının dörtlü grup haline getirilmesi ve difüzörün Almanca’ya çevriliş haline şaşırmadık desek yalan olur!

GCM Yatırım Banner

Kilometre sayacında 23 km/h‘yi gösteren Chiron’un normalde kullanılmış, yani ikinci el piyasası 3 milyon dolar civarlarında. Alacak kişiyi dünyada tek yapacak modifiyelisine ise 4.8 milyon dolar satış etiketi yapıştırılmış. Chiron Sport’tan 225.000 dolar daha uygun olan Mansory ürününden ortalama olarak 1.2 milyon dolarlık bir kar bekleniyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Mansory Rolls Royce Phantom Modifiyesi ile Çıta Yükseliyor!

Alman tuningçinin kullandığı parçaların maliyeti ucuz olmasa da fiyatında kendi ismi de etkili olmuş. Alman satış sitesinde sergilenen karbon canavarına kimin sahip olacağı merakı başladı. Parasının hesabını bilmeyen bir kişinin alacağı kesin olsa da istemsiz bir hesaplama iç güdüsü geliyor.

Yani Rolls Royce Cullinan’dan 10 adet, Lambo Urus’tan yaklaşık 17 tane alabilirken tek bir otomobili bu kadar para yatırılması öncesinde de garip geldiği gibi bundan sonrada bizdeki gariplik seviyesini azalmayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.