Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lamborghini Urus’un Mansory Dönüşümü “Venatus”

Mansory yine yapacağını yaptı ve en hızlı SUV model Urus'u, Venatus'a dönüştürdü!
Lamborghini Urus’un Mansory Dönüşümü “Venatus”
HABER GİRİŞ

Modifiye dünyasında çıtayı en yüksek tutan şirketlerin başında gelen Mansory, Urus’u kendi dilinde yeniden yorumlamış. Marka modellerinin değerine bakmadan, Mansory insanlara Alman tarzının ne olduğunu bu zamana kadar birçok modelle gösterdi. Kraliyet ailesinin Rolls Royce’si bile farklı renk seçenekleriyle nasibini almıştı. İtalya’ya geçen Mansory, beklenen hamleyi yaptı ve planı zor olan bir SUV araç değişimine imzasını atmış.

Evrenin en hızlı 4×4 kara taşıtıyla oynayan tuning firması, tasarımcılarına “olabildiğince agresif olsun” talimati vermiş. Aracın farklı cephelerine bakmadan da ön görünümünden bir arena savaşçısı olduğunu anlayabiliyoruz. Urus’un yeni karbon fiber parçalarıyla birlikte renk seçimleri iyi gözüküyor. Urus’un ikinci hayatındaki Venatus dönüşümüne bakalım!

Dediğimiz gibi sadece ön görünümden bile farkların ne olduğunu naklen ayırt edebiliyoruz.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Urus’un normalde de kendini ifade eden parçalarla donatıldığını biliyoruz. Büyümüş bir Aventador gibi gözükdüğünü düşündüğümüzde Mansory’nin Venatus’u farklı bir noktaya gelmiş. İki şirket arasında tampon bölgesi bir yere kadar aynı götürülse de Mansory, lip ve orta bölüm değişimi ile geliyor. Mat bir siyah doku üzerine hafifçe eklenen turuncu çizgiler de sportiflik katmış.

Mansory Venatus’a bu dünyadan değil  psikoloji yüklenmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Çamurluk menfezleriyle birlikte genel parçalara uygun gitmesi sağlanan dodik çalışmasına hayran kaldık. Marka armasının alt kısımında çizilen turuncu şeritin arka kapı koluna kadar olduğunu görüyoruz. Siyah kullanımının ortamı boğacağını düşünen Alman şirket, 24 inçlik özel tasarım jantları ve fren kaliperlerini parlak tonlarda boyamış.

Stok kanadının yetmeyeceğini düşünerek, eklemeler yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==İlk olarak stopların karartılıp, orta kısmına şirket ismi kazınmış! Tamponda aracın diğer kısım detaylarıyla birlikte hareket edilerek, sanki üç kısımdan oluyormuş gibi bir duruyor. Egzoz çıkışları difüzörün ortasına üçlü halde getirilmiş. Cam üzerinde araç üzerinde gelen rüzgarlığa ek olarak da bagaj kapağına mutlaka bastırma kuvvetine etki edecek bir geniş kanat monte edilmiş.

GCM Yatırım Banner
“Bizim müşterilerimiz farkları kabinde de görmeli” diyerek iç kısımda da değişimler söz konusu olmuş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Lamborghini araçlarının kokpit düzeninde Alacantra döşemeler, spor koltuklar ve kaliteli parlak trimler. Mansory bunun üzerine Urus’un çerçeveli parçalarına turuncu şerit ilavesi gerçekleştirmiş. Aynı zamanda koltuk-direksiyon dikişleri ve kapı döşemelerine de aynı uygulamayı yapmış. O yüzden Mansory’nin gözünden arabalara daha çoşkulu bakabiliyoruz.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Mansory’nin Yeni Süper Gücü: “Mercedes S63 Signature Edition”

Alman tuning şirketi bu sefer görsel çalışmalardan ilerleyerek, motor bölümüne dokunmadı. 4.0 litrelik çift turbolu V8, eskiden olduğu gibi 650 ps ve 850 nm tork ile yüksek hızlarına çıkıyor. Son derece keskin bir araç modeli geliştiren Mansory’nin yeni eseri Urus-Venatus sizde nasıl bir izlenim bıraktı?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.