Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MANAS’tan İhale Açıklaması! YUNSA ve SAYAS’tan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören SAYAS kayıtlı sermaye tavanının onaylandığını, YUNSA ve AYDEM ise temettü kararlarını paylaştı. İşte detaylar;
MANAS’tan İhale Açıklaması! YUNSA ve SAYAS’tan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret (MANAS), ihale sonucuna ilişkin paylaşım yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım’ın açtığı “2023 Yılı Doğalgaz Sayacı Alımı” için açılan ihaleye 14.02.2023 tarihinde katılım sağladığını belirtti.

Bu çerçevede teklif verilen 17 kalemden 12 kalem için en uygun teklif sahibi durumunda bulunulduğu aktarıldı. 12 kalemin toplam ihale bedelinin KDV hariç 28.522.530 TL olduğu ifade edildi. Konuyla ilgili olarak sözleşmenin imzalanması için İGDAŞ’tan davet beklendiği kaydedildi.

MANAS, günlük yüzde 1,4 artışla 7,75 TL seviyesinde.

Say Yenilenebilir Enerji

Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret (SAYAS), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kayıtlı sermaye tavanına yönelik açıklama yaptı. Şirket, kayıtlı sermaye tavanının yüzde 400 yükselerek 100 milyon TL’den 500 milyon TL’ye çıkması için yapılan başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığını duyurdu.

SAYAS, yatay seyrederek 27,7 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Yünsa

KAP’tan paylaşım yapan diğer bir şirket olan Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret (YUNSA), kar payı dağıtımı konusunda yatırımcılarını bilgilendirdi.

SAYAS’tan Sermaye, YUNSA ve AYDEM’den Temettü AçıklamasıKaynak: KAP

Şirket, pay başına brüt 5,1 TL, net 4,6 TL temettü ödeme kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını ifade etti. Kar payı dağıtımı 4 Nisan tarihinde yapılacak. Şirketin 2022’deki net karı 349 milyon TL seviyesindeydi.

YUNSA, günlük yüzde 2,3 düşüşle 104,3 TL seviyesinde devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.