Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Manas Yeni İş İlişkisini, Kayseri Şeker Marka Tescilini Duyurdu

Manas Enerji 61,5 milyon liralık iş alırken, Kayseri Şeker bünyesinde yer alan bir markanın tescilini aldığını açıkladı.
Manas Yeni İş İlişkisini, Kayseri Şeker Marka Tescilini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yen iş ilişkisi hakkında açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre yurt içinde faaliyet gösteren Türk menşeli bir firma ile KDV hariç  toplam  61.510.000,00 TL tutarında, Komple Sayaç Malzeme Grubu ve Yazılım Devreye Alma Hizmeti sözleşmesi imzalandı.

Şirket faaliyetlerine olumlu katkı sağlayacak olan iş sözleşmesi haberinin ardından Manas Enerji hisseleri (MANAS) pozitif fiyatlanıyor. Saat 13.04’te yüzde 6,37 artışla 9,02 liradan işlem gören şirket hisseleri, günün ilk yarısında 8,34 – 9,19 arasında hareket etti.

Haftalık artış oranı yüzde 1,5, aylık yüzde 24 ve yıllık yüzde 80 seviyesinde.

Kayseri Şeker’den Marka Tescili

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde 03.01.2023 tarihinde tescilini talep etmiş olduğu “Kayseri Şeker Bakliyat” ibareli markanın, 03.01.2023 tarihinden itibaren 10 yıl süre ile korunmak üzere tescil edildiğini duyurdu.

Mayıs ayında halka arz edilen Kayseri Şeker hisseleri (KAYSE), yüzde 2,5 atışla 28,72 liradan işlem görüyor. Hisseler son bir haftada atağa geçerek yüzde 30’dan fazla yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın