Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Manas Hisseleri Yeni Sipariş Haberiyle Yüzde 3 Yükseldi

Manas Enerji hisseleri, yeni sipariş haberinin etkisiyle 8,48’den 8,82'ye yükseldi. Günlük artış oranı yüzde 3’e ulaştı.
Manas Hisseleri Yeni Sipariş Haberiyle Yüzde 3 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Manas Enerji Yönetim Sanayi ve Ticaret A.Ş. E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş.’den aldığı yeni sipariş hakkında yatırımcılarını bilgilendirdi. 28.11.2022 tarihinde imzalanan cihaz üretim sözleşmesi kapsamında, KDV dahil 1.156.606,02 Amerikan doları tutarında yeni sipariş alındığı açıklandı.

Alınan bu siparişle birlikte sözleşme tarihinden bu yana alınan toplam sipariş tutarı 2.756.044,62 Amerikan doları + KDV oldu. Alınan siparişlerin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

Manas Enerji Hisselerinde Yeni Sipariş Etkisi

Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin MANAS kodlu hisseler, Cuma günü 8,35 liradan kapanış yapıp, yeni haftaya 8,36’dan başladı. Seansın ilk dakikalarında atağa geçip, daha sonra sakin performans gösterdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan yeni iş ilişkisinin şirketin karlılığını olumlu etkileyeceği beklentisiyle sıçradı.

Yatırımcıların gelen haberi fiyatlamasının üzerine 8,82 liraya kadar ulaştı. MANAS kodlu hisseler, saat 15.08’de yüzde 2,87 değer kazancıyla 8,59 liradan işlem görüyor.

Saatlik teknik göstergelerin güçlü satı işaret ettiği hisselerde haftalık kazanç oranı yüzde 6, yıllık yüzde 72’ye yakın. Öte yandan son bir ayda yüzde 4 geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu