Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Manas Enerji E-Data’dan 1,6 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı

E-Data'dan aldığı yeni siparişe dair açıklama yapan Manas Enerji'de, hisseler bugün de değer kaybediyor. Detaylar haberde;
Manas Enerji E-Data’dan 1,6 Milyon Dolarlık Sipariş Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş. ile 28.11.2022 tarihinde imzaladığı bir sözleşmeye dair yeni gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu. Yatırımcılarını memnun edecek gelişmeye göre Manas Enerji, karşı taraftan geçen yıl imzalanan cihaz üretim sözleşmesi kapsamında, KDV dahil 483.741,00 dolarlık sipariş aldı.

Daha önce alınan sipariş ile birlikte birleşince, E-Data Teknoloji’den sözleşme çerçevesinde 1.599.438,60 ABD doları + KDV tutarında sipariş almış oldu. Alınan siparişin, bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Manas Enerji Hisseleri Bir Ayda Yüzde 20 Eridi

Kaynak: Paratic Piyasalar

Manas Enerji hisse senedi fiyatı saat 13.20’de yüzde 0,98 ekside 11,06 liradan işlem görüyor. Şirket hisseleri dün sabah keskin bir düşüş göstermiş ve hemen ardından saat 10.05’te devre kesici aktif olmuştu.

Günün devamında ılımlı bir toparlanma göstererek kapanışı 11,17’den yaptı. Bu sabah aynı seviyeden açılan MANAS kodlu hisseler, seans boyunca zayıf bir performans sergiledi. Günün ilk yarısında 11 liranın altına indi.

Borsanın genelinde geçen hafta gerçekleşen düşüşler sonrası toparlanma başlarken, Manas’ta zayıf seyir devam ediyor. Şirket hisseleri son bir hafta içinde yüzde 3,38, bir ayda yüzde 20 oranında değer kaybetti.

Öte yandan yıllık kazancı yüzde 173 ile büyük sayılacak düzeyde oldu. Manas Enerji hisselerinde teknik açıdan 10,58 – 10,80 bandı destek, 11,52 – 11,27 bandı direnç seviyeleri olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu