Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

MAKTK Yatırımcılarının Beklediği Temettü Kararı Geldi

Borsada yıllık primi yüzde 90’ı aşan Makina Takım Endüstrisi A.Ş., MAKTK kodlu hisseleri için temettü kararını verdi.
MAKTK Yatırımcılarının Beklediği Temettü Kararı Geldi
HABER GİRİŞ

Makina Takım Endüstrisi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin açıklamasını paylaştı. Şirket paylaştığı açıklamasında yatırımcılar için güzel haberler vermedi.

Makina Takım Endüstrisi, temettü dağıtımına çıkmama kararını genel kurula ilettiğini duyurdu. Şirket açıklamasında, Makina Takım Endüstrisi’nin, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) mevzuatına uygun olarak hazırlanan 2023 yılı bilançosunda, daha önce yazılan zararların bulunması nedeniyle kâr payı dağıtımı yapılmamasının genel kurula teklif edilmesine karar verildiği aktarıldı.

Makina Takım 29.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımına çıkmayacağını duyurduğu günde MAKTK kodlu hisseler ekside kayda geçti. Haftalık artışı yüzde 10 olan MAKTK, yazım anında yüzde 2’yi aşan düşüşüyle 7,34 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.