Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maker Çoğu Altcoinden İyi Grafik Çiziyor! MKR Fiyatı Ne Olacak?

Maker fiyatı, artan DAI arzı ile diğer altcoinlerden daha iyi performans göstererek bir haftada yüzde 16 yükseldi. Fiyatı ne bekliyor? Detaylar...
Maker Çoğu Altcoinden İyi Grafik Çiziyor! MKR Fiyatı Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Maker fiyatı geride kalan hafta yüzde 16’lık etkileyici yükseliş grafiğiyle kripto ekosisteminde en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu. Büyük cüzdan adreslerinin elindeki arzın kademeli olarak artması ve borsalardaki toplam arzın artmaması ise dikkat çekici gelişmeler olarak göze çarpıyor.

Kripto analisti Ekta Mourya, stablecoin DAI’nin oluşturulmasında kullanılan Ethereum tabanlı DeFi tokenın fiyatıyla ilgili güncel durumu ve gelecek beklentilerini paylaştı.

Büyük bakiyeli adresler tarafından tutulan token arzının 6 Eylül’den bu yana kademeli olarak arttığını ve bu durumun, MKR pazarındaki son fiyat artışının muhtemelen devam edeceğine işaret olduğunu ifade etti.

MKR Yatırımcıları Yakında Gelirlerinin İki Katına Çıkmasını Bekliyor

Maker’ın borç verme platformu, kullanıcıların Ethereum tokenlarını akıllı sözleşmelere kilitlemelerine ve stablecoin DAI basmalarına olanak tanıyor. DAI arzı arttıkça Maker’ın geliri de artıyor ve token için bir yükseliş katalizörü görevi görüyor.

MKR fiyatı geride kalan hafta itibarıyla yüzde 16,83’e varan oranda çarpıcı yükseliş kaydetti. Aynı zaman diliminde, stablecoin DAI arzı yüzde 23 (1 milyar dolar) arttı. Maker’ın gelirinin büyük bir kısmı stablecoin arzını artırmak için harcanıyor. Mevcut DAI arzı, Maker’ın yıllık gelirini 181 milyon dolara çıkarıyor. DAI arzı iki katına çıktığında, ikisi birbiriyle oldukça ilişkili olduğu için Maker’ın gelirinin de muhtemelen iki katına çıkacağı öngörülüyor.

GCM Yatırım Banner

Mourya, analistlerin, daha fazla katalizör belirlemek için önümüzdeki birkaç ay boyunca MKR gelirini ve tokenın kazanımlarını yakından izleyececeğini belirtti.

Santiment Verileri de MKR Fiyat Artışını Destekliyor

6 ve 20 Eylül tarihleri arasında MKR tokenın borsalardaki arzı büyük ölçüde değişmedi. Aynı süre zarfında, en iyi adreslerin elinde bulunan MKR’nin toplam arz içindeki payı yüzde 45,11’den yüzde 45,65’e yükseldi.

MKR Santiment Verileri
Kaynak: Santiment

Mourya, büyük cüzdan adreslerinin elindeki arzın kademeli olarak artması ve borsalardaki toplam arzın artmamasının, balinaların MKR tokenlarını merkezi borsalara atmak yerine ellerinde tutmayı tercih ettiklerini gösterdiğine dikkat çekti.

Analist, bu göstergenin borsalardaki arzın nispeten istikrarlı olduğu sürece MKR fiyatlarının yükseleceği tezini desteklediğini de belirtti.

Tokenın borsalardaki toplam arzında yaşanacak bir artışın, MKR üzerindeki satış baskısında bir artışa ve ardından fiyatta bir düşüşe işaret edebileceğine de değindi.

MKR Fiyat Grafiği 20 Eylül
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MKR fiyatı, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 3’ün üzerinde yükselişle 1.310 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın