Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mahkeme Kararını Duyurdu! Hisseler Yüzde 3’ten Fazla Düştü

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş hisseleri, geçen hafta piyasalar kapandıktan sonra duyurulan mahkeme kararı sonrasında bugün düşüşe geçti. Detaylar haberde...
Mahkeme Kararını Duyurdu! Hisseler Yüzde 3’ten Fazla Düştü
HABER GİRİŞ

Telekomünikasyon şirketi Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, geçen hafta Cuma günü piyasalar kapandıktan sonra Ukrayna mahkemesi tarafından alınan kararı paylaşmıştı. Kararın duyurulmasından sonra bugün TCELL hisseleri haftaya düşüş ile başladı.

Turkcell, 8 Mart’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden konuya yönelik açıklamada bulunmuştu. Ukrayna’da bulunan bağlı ortaklığının bilgilendirmesi üzerine Mikhail Fridman’a ilişkin şüphelerle ilgili ceza davaları kapsamında lifecell LLC’nin şirket hisselerinin yüzde 19,8’i ve Ukrtower LLC ile Paycell LLC’nin şirket hisselerinin yüzde 100’ü üzerinde ihtiyati tedbir uygulanmasına hükmedildiğini duyurmuştu.

Bahsi geçen kişinin şirketin, Ukrayna’daki bağlı ortaklıkları üzerinde herhangi bir kontrolü veya etkisi olmadığı belirtilmişti.

Söz konusu tedbir kararının Ukrayna’daki bağlı ortaklıklarının günlük operasyonları üzerinde önemli bir etkisinin bulunmadığını not edilmişti.

Kararın iptaline ilişkin itirazda bulunulduğu aktarılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket açıklamasında Ocak ayının sonunda yaptığı duyuruyu hatırlatarak Lifecell LLC, LLC Global Bilgi ve LLC Ukrtower’ın satışına yönelik süreçte ilgili ihtiyati tedbir kararın kaldırılması da dahil olmak üzere, kapanış ön şartlarının tamamlanma sürecinin devam etmekte olduğu not edilmişti.

Turkcell Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

TCELL hisseleri bugün açılışı 66,20 TL’den yaptı. Sonrasında düşüşe geçen hisseler 63,30 TL’ye geriledi. Günlük kaybı yüzde 3’ü geçen hisseler 63,4 TL’den işlem gördü.

Hisselerin aylık kaybı yüzde 7,17, haftalık kaybı ise yüzde 4’ü geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın