Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Madencilik Şirketi Bu 7 Endekste Yatırımcılara Merhaba Diyecek

Halka arz olan şirketler serüvenine yakın bir zamanda dahil olan Tureks Turunç Madencilik'in hangi endekslere dahil edileceği açıklandı. Detaylar haberde...
Madencilik Şirketi Bu 7 Endekste Yatırımcılara Merhaba Diyecek
HABER GİRİŞ

Madencilik sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş., yakın bir zamanda halka arz oldu. Dün halka arz sonucu açıklanan şirketin dahil edileceği endekslere yönelik duyuru yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş’nin yarından itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı belirtildi.

Söz konusu duyuruda şirketin dahil edileceği endeksler şu şekilde açıklandı:

“BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai ve BIST Taş Toprak endeksleri.”

Ayrıca endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 228.600.000, fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 26 olarak dikkate alınacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin halka arz büyüklüğü 646.971.151 TL olarak gerçekleşti. Yurt içi bireysel yatırımcı sayısı 2.810.287 oldu. Tureks Turunç Madencilik, 10,97 TL fiyat üzerinden halka arz oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.