Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Madencilik Şirketi 2 Milyon Dolarlık Siparişini Duyurdu

Yakın zamanda halka arz olan Tureks Turunç Madencilik, ABD’deki projesi için mermer tedarik anlaşmasını duyurdu. Ayrıntılar haberde…
Madencilik Şirketi 2 Milyon Dolarlık Siparişini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Bu yılın Kasım ayında halka arz olan Tureks Turunç Madencilik (MARBL) tarafından yeni sözleşme duyurusu yapıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada sözleşmeye ilişkin detaylara yer verildi.

Açıklamada şirketin Amerika’daki bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. Porto Riko’nun Dorado şehrinde bulunan Ritz Reserve’nin 12 rezidans inşaatından oluşan projesi için mermer tedarik anlaşması yapıldığı bilgisi verildi.

Anlaşma kapsamında ilk rezidans siparişinin Marble Systems Inc tarafından alındığı belirtildi. Her rezidans için sipariş toplamının 167.000 dolar olduğu bilgisi verilen açıklamada, teslimatların Ocak 2024’te başlayacağı aktarıldı. Mevcut rezidans sayısı itibarıyla anlaşmanın değeri 2 milyon doları aşıyor.

Şirket her bir birimin teslimatının tamamlanmasını takiben diğer rezidansın mermer tedarik işlerine geçileceğini bildirdi. Duyuru sonrası şirket hisseleri sakin seyrediyor ve 15 TL’den işlem görüyor.

MARBL günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Anlaşma geçtiğimiz günlerde yine ABD’deki bir rezidans mermer tedarik duyurusunu takip ediyor. Duyurulan bu anlaşmanın değeri 256,576 dolar olarak açıklanmıştı.

GCM Yatırım Banner

MARBL bu yılın Kasım ayında halka arz edilmişti. Hisse senedi 10,97 fiyattan yatırımcılara dağıtılmış ve borsaya girmesi ile beraber değerini 23,10 TL’ye kadar taşımıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.