Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Madencilik Devi Milyon Euroluk Büyük Çaplı Hamlesiyle Ses Getirdi

Borsada CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yeni sözleşmesinin içeriğine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Madencilik Devi Milyon Euroluk Büyük Çaplı Hamlesiyle Ses Getirdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa yatırımcılarının hisselerini yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CVKMD) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulunuldu.

17 Kasım 2023 tarihli bildirimde, Seperasyon ve Filtre Ekipmanları Tedariki hakkında açıklama yapıldı.

CVKMD Dev Satın Almayı Açıkladı

Açıklamada, öncelikle halka arz sürecinde paylaşılan belge ve dokümanlarda yer verilen yatırım projeksiyonları kapsamında yatırımlara devam edildiği belirtildi.

Balıkesir ili Sarıalan mevkiindeki altın maden sahasında gerçekleştirilmesi planlanan üretim faaliyetlerine yönelik tesis için seperasyon ve filtre ekipmanları tedariki konusunda yurt içinde yerleşik bir şirket ile anlaşma sağlandığı ifade edildi.

Siparişin toplam bedelinin 5.400.000 euro olduğu ve bunun da yaklaşık 168,4 milyon TL‘ye karşılık geldiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

Fiyatın, katma değer, satış veya benzeri vergiden müstesna olduğu da not düşüldü.

Ayrıca yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisinin olumlu olacağı bildirildi.

CVK Madencilik, bu ayın başlarında 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu KAP üzerinden paylaşmıştı. Şirket, yılın ilk dokuz aylık döneminde 449.019.446 TL net kar açıklarken şirketin net karı, önceki dokuz aylık döneme göre yüzde 50 artmıştı.

2023 yılının üçüncü çeyrek dönemindeki çeyreklik kar ise 212.781.133 TL olarak açıklanmıştı.

CVKMD Hisselerinde Son Durum

CVKMD hisseleri, haftanın son işlem gününde, haber yazımı itibarıyla günlükte yüzde 0,7’lik düşüşle 351,2 TL’den işlem görüyor.

CVKMD Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta ve aylıkta ise sırasıyla yüzde 3,5 ve yüzde 4,6 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.