Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Maden Şirketinin Bağlı Ortağı Milyon Dolarlık Finansmanı Onayladı

CVK Maden İşletmeleri, bağlı ortaklığının yurt dışından finansman temini hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Maden Şirketinin Bağlı Ortağı Milyon Dolarlık Finansmanı Onayladı
HABER GİRİŞ

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortağı Virtus Mining Ltd.’in yurt dışından finansman temini hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, bağlı ortağı Virtus Mining Ltd. ile New York, ABD merkezli finansman sağlayıcı kuruluşlar Orion Resource Partners (US) LP ile Hartree Partners, LP’nin oluşturduğu konsorsiyum arasında 280 milyon dolar tutarında finansman sağlanması konusunda bugün ön protokol imzalandığını duyurdu.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Konsorsiyum’dan sağlanacak Ön Protokol’e konu finansmanın, Şirketimiz tarafından devralındığı geçtiğimiz günlerde duyurulan Yenipazar Polimetalik Maden Sahası’nın yatırımlarının finansmanında kullanılması amaçlanmaktadır.”

Konsorsyiumdan sağlanacak 280 milyon dolar tutarındaki finansman paketinin içeriği hakkında bilgi verildi. Söz konusu paketin 140 milyon dolar tutarındaki kısmının Metal Streaming Anlaşması, 140 milyon dolar tutarındaki kısmın kredi anlaşması, Konsantre Offtake Anlaşmaları olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

İmzalanan ön protokol anlaşması ile finansman görüşmelerinde bir sonraki aşamaya geçildiği not edildi. Konsorsiyum tarafından yapılacak incelemelerin ardından tarafların arasında kredi ve finansman sözleşmelerinin imzalanacağı aktarıldı.

Konsorsiyum ile yapılan görüşmelerde bu kapanış süresinin yaklaşık 4-6 ay arasında olması öngörülüyor.

CVKMD hisseleri bugün açılışı 429 TL’den yaptı. Finansman anlaşması ile hisseler saat 11.50’de 443 TL’ye tırmandı. Günlük bazda yüzde 0,06 yükselişte olan hisseler yazım sırasında 425,75 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.